Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (10.-12.11.2017)

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

JUNIORKY Young Angels Yellow Košice

Young Angels Yellow Košice - MBK Stará Turá 73:53 (40:28)
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
V sobotu sme odohrali dobré a vyrovnané stretnutie za ktoré sme súperovi povďačný. Zápas mal ten správny "náboj" a víťazstvo sme si museli zaslúžiť. Na oboch stranách sa hral rýchly a energický basketbal, ktorý by mal určite túto vekovú kategóriu zdobiť. Miestami sme chceli rozhodnúť a nakloniť zápas na svoju stranu individuálnymi výkonmi a chýbalo nám kolektívnejšie poňatie hry. Každopádne ako náhle sme dokázali hrať to čo trénujeme zápas sa uberal tým správnym smerom. Dievčatám blahoželám k zaslúženej výhre a prajem veľa pozitívnej energie do ďalšej koncepčnej práce, ktorá nás určite posunie opäť o stupienok vyššie.

Vyjadrenie hráčky Sofii Bilíkovej:
Vedeli sme, že práve sobotný zápas bude patriť k tej ťažšej časti víkendu a preto sme sa na neho museli veľmi dobre pripraviť.So Starou Turou sme odohrali v mládežníckych kategóriách už veľmi veľa zápasov, ktoré boli prevažne vyrovnané. Vedeli sme ale, že aj domáce prostredie môže zohrať dôležitú úlohu. Prišlo nás podporiť veľa divákov za čo im ďakujeme. V druhej štvrtine sme sa dostali do veľkého "laufu" a otočili sme stav egalového zápasu v náš prospech.Druhy polčas sme hrali pokojne a náskok sme si udržali

Young Angels Yellow Košice - BO Spartak Myjava 136:22 (66:10)

V tomto zápase sme jednoznačne dominovali a dievčatá si zápas mohli užiť. Som rád, že sme nechali vyniknúť ich hernú tvorivú činnosť. Hráčky mohli hrať voľne. Aj v tomto zápase bez stresu a tlaku sme mohli sledovať ako dokážu riešiť jednotlivé situácie a či dokážu nájsť to aktuálne najsprávnejšie riešenie.

Vyjadrenie hráčky Alexandry Ušalovej:
Dnešný zápas dopadol podľa našich predstáv. Súpera sme nepodcenili. Do zápasu sme nastúpili koncentrovane a hrali sme zväčša jednoduchý basketbal, čo sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. Myslím, že po celom víkende môžeme byť so sebou spokojní, aj keď určite ešte máme čo zlepšovať.

JUNIORKY Young Angels Blue Košice

Young Angels Blue Košice - Spartak Myjava 93:40 (55:20)
Body: Bohušová B. 13, Čatlošová a Virasztoová po 12, Sunitrová 10, Basová 9, Záhornacká a Barabášová po 7, Kolesárová a Beráneková po 6, Sanislóová 5, Bohušová K. 4, Pahulyová S. 2
Tréner: Juraj Probala, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Juraja Probalu:
Zápas so súperom z nižšej polovice tabuľky sa od začiatku hral v našej réžii, čo nám dalo priestor na väčšiu minutáž pre nominovanú dvanástku dievčat. Dovolím si tvrdiť, že tento duel sa rozhodol už v prvej štvrtine, po ktorej sme vyhrávali vysokým, dvadsať bodovým rozdielom. Dievčatá chválim za koncentráciu až do posledných minút a teším sa z narastajúcej minutáže hráčok, ktoré su po chorobách alebo zraneniach.

Vyjadrenie hráčky Sofie Virásztoovej:
Na tento víkend sme sa dobre pripravovali. Vedeli sme, že sobotňajší zápas bude o niečo ľahší, ale súpera sme nepodcenili. Od začiatku sme šľapali v obrane a tak mala Myjava problémy so zakončením. My sme hrali tímovo, dávali sme ľahké koše spod koša a padlo nám aj niekoľko striel z vonku. Už v prvej štvrtine sme si vytvorili náskok, ktorý sa stále len zvyšoval, preto sme zápas jednoznačne vyhrali.

Young Angels Blue Košice - MBK Stará Turá 69:61 (38:29)
Body: Bohušová K. 16, Bohušová B. a Záhornacká po 15, Virasztoová 13, Pahulyová S. 6, Čatlošová a Beráneková po 2

Po včerajšom zápase Starej Turej proti nášmu juniorskému družstvu YELLOW sme tušili, s akým supermom sa dnes stretneme. Sympaticky pripravený tím s agresívnym prechodom do útoku a agresivitou na útočnom doskoku nám mal dnes ukázať našu reálnu schopnosť zomknúť sa ako kolektív, dodržať pripravenú taktiku a byť plne koncentrované až do poslednej sekundy zápasu. Nesmierne ma teší, že dievčatá dnes dali energiu do našich herných systémov, takmer celý zápas ostali koncentrované a nebáli sa kontaktu pod oboma košmi. Kombinovanou obranou, ktorú sme prakticky striedali počas celého zápasu a organizovanej hry súpera sa nám podarilo po skvelom prvom polčase, v tretej Štvrtine odskočiť na 17 bodový rozdiel. V domnienke, že je po zápase sme zbytočne začali tvoriť hru, ktorú nepoznáme, prestali sme byť disciplinované v obrane a na obrannom doskoku a super dostal šancu na návrat do zápasu, čo samozrejme využil. V poslednej štvrtine sa nám pri tesnom skóre 61:59 podarilo odskočiť premenenými strelami za tri body a následnými úpsešnými strelami spod koša sme si ustrážili dôležité a pre naše družstvo veľmi cenné víťažstvo o 8 bodov.
Dievčatá si zaslúžia pochvalu za energiu, ktorú dnes dali do individuálnej a tímovej hry a za disciplínu pri dodržiavani taktických pokynov, ktorých bolo dnes neúrekom. Na záver len podotknem, že som vďačný za súdržnosť družstva či už išlo o hráčky na ihrisku alebo tie, ktoré boli práve na lavičke.

Vyjadrenie hráčky Kristíny Bohušovej:
Do zápasu sme nastúpili ako outsideri. Začali sme s dobrou obranou a boli sme zodpovedné v útoku. Podarilo sa nám premeniť niekoľko vnikov a taktiež sme boli presné v streľbe za 3 body. Kolektívny výkon nás posunul do druhého polčasu s náskokom 11-tich bodov. V druhej časti hry sme odskočili od súpera na rozdiel 18-tich bodov, avšak kvôli nepremeneným šanciam, stratám a nedôslednou obranou sme dovolili súperovi dotiahnuť sa na 2 boody. Posledné minúty sme už mali vo svojich rukách. Zápas sme doviedli do víťazného konca - 69:61.

STARŠIE ŽIAČKY Young Angels 2003 Košice

Young Angels Košice 2003 - ŠBK Spišská Nová ves     63:39 (23:25)
Body: Majorošová 14, Spišiaková 12, Icsová 9, Marciňáková 7, Filická 6, Siladiová a Hermannová 4, Rebejová 3, Kupčová a Vargová po 2.
Tréner: Ivana Jalčová, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie  trénerky Ivany Jalčovej:
Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. V útoku ale aj v obrane sme riešili situácie nevhodne a tým sa dopúšťali zbytočných chýb, ktoré súper trestal.Prvý polčas dievčatá neboli vo svojej koži a väčšina našich reakcíi bola o sekundu neskôr ako by mala byť. V druhom polčase sme zvýšili obrátky a  tempo hry, zlepšili našu hru na oboch koncoch a dotiahli zápas do víťazného konca.

Vyjadrenie hráčky Mirky Marciňakovej:
Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane a zbytočnými chybami v obrane aj v útoku sme dovolili súperovi ľahké koše a možnosť udržiavať vyrovnaný stav. V druhom polčase sme začali hrať agresívnejšie,v obrane sme si pomáhali a potom sa nám hralo v útoku lepšie a jednoduchšie. V tretej štvrtine sa nám podarilo zápas otočiť a vypracovať si rozhodujúci náskok,ktorý sme do konca zápasu ešte navyšovali. Celkovo však môžeme byť spokojní len s druhým polčasom.

BAM Poprad - Young Angels Košice 2003     19:78 (14:39)
Body: Siladiová 14, Spišiaková 11, Filická a Rebejová po 10, Janíčková 8, Marciňáková a Majorošová po 6, Kupčová a Icsová po 4, Hermannová 3, Vargová 2.

Vyjadrenie trénerky Ivany Jalčovej:
Začiatok zápasu bol z našej strany  nekoncentrovaný hlavne v zakončení spod koša. Vytvorili sme si dostatok príležitostí, ale bohužial sme ich nevedeli premeniť. Neskôr dievčatá prepli na vyšší stupeň a to sa odzrkadlilo aj v obrane v druhom polčase, keď sme dovolili súperovi dať len 5 bodov.  Oba zápasy nám ukázali nedostatky v obrane aj v útoku, na ktorých budeme pracovať.

Vyjadrenie hráčky Natálie Filickej:
Zo začiatku sme sa tažšie rozbiehali a preto sme robili veľa zbytočných chýb. V druhom polčase sme súpera prevýšili kolektívnou hrou a vyvíjaním dobrého tlaku na loptu , tým sme získali možnosti ísť do rýchlych protiútokov.

STARŠIE ŽIAČKY Young Angels Yellow 2004 Košice

Young Angels 2004 Košice - BAM Poprad 51 : 32 (15:0, 16:12, 12:8, 8:12)
Body: Kyseľová 13, Gumanová 11, Majerníková 8, Rosová 6, Drimáková 4, Rosičová 4, Laubertová 2, Tresová 2, Sabovčíková 1.
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Young Angels 2004 Košice - ŠBK Spišská Nová Ves 54 : 32 (7:13, 25:3, 17:5, 5:11)
Body: Kyseľová 18, Rosová 7., Lauberová 6., Gumanová 5., Majerníková 5.,Tresová 4., Rosičová 4., Mackulínová 3., Drimáková 2.

Vyjadrenie trénerov:
Zápas s Popradom sme začali veľmi dobre, hlavne v obrane a už od začiatku sme si vytvorili náskok, ktorý sme si udržali počas celého zápasu. Pochváliť môžeme dievčatá za obranu a snahu doskočiť loptu pod oboma košmi. Úspešnosť streľby spod koša bola nám však robila problémy počas celého zápasu a miestami sa dievčatá sa akoby predbiehali, ktorá zahodí väčšiu šancu na skórovanie. V druhom zápase sa dievčatá trošku pomalšie rozbiehali, no v druhej a tretej štvrtine sme dobrou obranou a rýchlymi protiútokmi zápas otočili a pripísali ďašie víťazstvo proti o rok starším súperkám, čo dúfame, že nám zdvihne sebavedomie a dodá istotu do ďalších zápasov.

MLADŠIE ŽIAČKY Young Angels 2005 Košice

Young Angels 2005 Košice - MBK Ružomberok 72:26 (24:16)
Body: Vrábľová 15, Chovaníková 10, Šoltésová 8, Szmereková 8, Hudecová 7, Jakabová 7, Kelíšková 6, Tkáčová 2, Repková 2, Borošová 2, Ivančáková 2, Dobríková 1.
Tréner: Tomáš Drankaľuk

Vyjadrenie trénera Tomáš Drankaľuka:
V prvom zápase sme sa pomalšie rozbiehali. Celú prvú štvrtinu sme sa trápili v útoku, a v obrane sme si nevedeli poradiť s jednou hráčkou súpera. Od druhej štvrtiny sme poriadne pritlačili v obrane a začali sme dávať jednoduché koše, čím začal narasť rozdiel v skóre. Druhý polčas už bol úplne v našej réžii a všetky dievčatá si z chuti zahrali.

Young Angels 2005 Košice - MBK Ružomberok 60:33 (33:8)
Body: Szmereková 12, Tkáčová 12, Šoltésová 11, Jakabová 7, Chovaniková 6, Plichtová 4, Kelíšková 3, Hudecová 3, Vrábľová 2.

Druhý zápas bol opakom prvého. Začali sme veľmi dobre. Za polčas sme dovolili súperovi zaznamenať len osem bodov. Bohužiaľ druhý polčas bol z našej strany strašný. Dievčatá prestali brániť, v útoku mi to pripadalo že každá si hrá svoj basketbal. Ale ak beriem celkovo oba zápasy, tak vládne z mojej strany spokojnosť, keďže sa snažíme na tréningoch pracovať na novom systéme v útoku aj obrane, a bude to trošku dlhšie trvať kým si to hráčky osvoja.

MLADŠIE MINI Young Angels 2007 Blue Košice

ŠŠK Stará Ľubovňa – Young Angels 2007 Blue 34:55
Body:
Čatlošová 20, Slivkárová 11, Koperová 10, Maximová 6, Lukčová 4, Červeňáková 2, Neradová Veronika 2.
Tréner: Petra Sukubová, asistent trénera: Petra Dvorščáková

3x3 – ŠŠK Stará Ľubovňa - Young Angels 2007 Blue 4:16

Zápas v Starej Ľubovni bol z našej strany veľmi pomalý, bez nasadenia, plný strachu. Nestíhali sme v obrane, lopta nám lietala okolo hlavy a my sme si to často ani nevšimli. Dievčatá majú za sebou prvé vydreté víťazstvo, kde všetko išlo ťažšie ako inokedy. Chcem ich pochváliť, že sa nevzdávali aj keď sme sa trápili v útoku aj obrane. Sezóna nám len začala, tak verím, že sa dievčatá budú vedieť viac uvoľniť na zápase.

MLADŠIE MINI Young Angels Košice – Šaca

Young Angels Košice-ŠACA - CBK Košice  4:54
Tréner:  Martin Sabol

Vyjadrenie trénera Martina Sabola:
Ako by som zhodnotil zápas. Bol to naš prvý životný majstrovský zápas. Dievčatá veľmi bojovali a môžem povedať, že sme sa veľa v tomto zápase naučili. Dali sme prvé dva body z hry. Prvé dva body sme dali z trestných hodov. Verím, že ďalší zápas ktorý budeme hrať o trošililinku viac ukážeme.