Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (02.-04.03.2018)

Autor: youngangels.sk

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

JUNIORKY Young Angels Yellow

BO Spartak Myjava : YA "Yellow" Košice  33:101 (16:52)
Body: Urbanová 16, Mikovčáková 14, Seňová 13, Pahulyová 12, Machalová, Majorošová a Knappová po 10
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Tento zápas môžme smelo zaradiť do skupiny povinných víťazstiev. Súper v rámci svojím možnosti vzdoroval, no basketbalovo skúsenosťami a ani kádrom nám konkurovať určite nemohol. Každopádne sme si skúšali aj nové veci, ktoré budeme postupne zapájať do našej hry. Hráčky k zápasu pristúpili zodpovedne a hru si užívali.

Vyjadrenie hráčky Michaely Pahulyovej
V sobotu sme hrali zápas v Myjave. Tento zápas sa odohrával na palubovke súpera. Očakávania od tohto zápasu boli celkom jasne a aj prístup k nemu nemohol byť zo strany hráčok ľahostajný. V tomto zápase sme hlavne chceli skúšať nové veci, ktoré sme cvičili na tréningoch a hlavne si odskúšať veci, ktoré sme chceli použiť v nedeľnom zápase proti Starej Turej. K zápasu hračky pristúpili s väčšou ľahkosťou, pretože doma vyhrali celkom jasne.Zápas bol celý čas v náš prospech s jasným vedením. Sme veľmi radi, že súper aj napriek vedúcemu stavu v náš prospech neprestal hrať a stále sa snažil niečo tvoriť. Sme veľmi radi, že aj takéto zápasy máme možnosť hrať,pretože dievčatá sa v takýchto zápasoch učia tvoriť a hľadajú sa na ihrisku. Aj takéto zápasy dievčatá posúvajú.

MBK Stará Turá : YA "Yellow" Košice  76:86 (41:39)
Body: Machalová 24, Mikovčáková 17, Majorošová 16, Seňová 9

Nedeľný zápas už bol o detailoch a vyhrať v ňom mohol hociktorý z aktérov. Opäť hráčky splnili predzápasové slová a pristúpili od úvodu stretnutia veľmi zodpovedne k svojím povinnostiam. Prvou štvrtinou sme ukázali náš charakter a potenciál ktorým disponujeme. Trocha útlmu sme si dovolili v druhej štvrtine, a súper nás potrestal stratou vedenia s ktorou sme odchádzali na polčasovú prestávku. Pozitívne hodnotím pristúp báb v tretej štvrtine, kde súperovi nechali len minimálny priestor na hru. Je vidieť, že družstvo mentálne rastie a učí sa vzdorovať aj chvíľkovým výpadkom. Stačilo sa vrátiť k rýchlej aktívnej hre v útoku a samozrejme zodpovednejšie brániť. Do štvrtej štvrtiny sme odchádzali s 19 bodovým vedením, čo nás možno trocha upokojilo. Súper ukázal odhodlanie a snahu vrátiť sa do hry, čo sa mu aj čiastočne darilo. Inkasovali sme v tomto úseku hry 5 troják, čo pomohlo súperovi skorigovať výsledok. Každopádne v závere sme zbytočne vrátane mňa podľahli nervozite, hoci o víťazstvu už bolo rozhodnuté. Celkovo vyjadrujem pochvalu svojím hráčkam za úspešný víkend a vzornú reprezentáciu klubu.

Vyjadrenie hráčky Diany Mikovčákovej
Po sobotnej výhre nás čakal oveľa ťažší zápas so Starou Turou. Do zápasu sme chceli samozrejme vstúpiť koncentrovane a s chladnou hlavou. Na začiatku zápasu sme vybehli na súpera rýchlo, vyhrávali sme, dobre sme bránili a hrali sme našu hru, vďaka ktorej sme vyhrali prvú štvrtinu. Do druhej polovice prvého polčasu sme vstúpili s pocitom, že vyhrávame a poľavili sme vo všetkých činnostiach. V útoku sme nehrali organizovane a v obrane sme nevedeli ubrániť jedna na jedna, čo sa odzrkadlilo na výsledku prvého polčasu, ktorý sme prehrali. Po polčasovej prestávke sme sa zobudili, otočili sme stav a začali si vytvárať náskok, ktorý sme držali do štvrtej štvrtiny. Poslednú časť zápasu sme začali s vysokým náskokom a súper chcel odvrátiť stav. Začali im padať 'šťastné' trojky a náš náskok znížili len na 8 bodov. Záver zápasu sme zvládli, vyhrali sme a to bol náš cieľ-zvládať kritické a náročné závery zápasov.

JUNIORKY Young Angels Blue

MBK STARÁ TURÁ - YOUNG ANGELS KOŠICE BLUE 63:57 (30:29)
Body: Záhornacká 10, Kaliuzhna 10 (10 dosk.), Čatlošová 10, Bohušová 8, Beráneková 7 (6 dosk.), Virasztoová a Pahulyová po 6, Burdová, Kolesárová
Tréner: Juraj Probala

Hodnotenie trénera Juraja Probalu:
Mrzí nás nezvládnutý záver tohto stretnutia, kedy sme poslednú trojminútovku prehrali rozdielom 12:0. Až dva krát sme si v zápase premrhali náskok o 9 bodov zbytočnými, možno aj zbrklými stratenými loptami a v závere sa nám to vypomstilo. Myslím, že sme dnes mali na to, aby sme bodovali naplno a aj keď sa nám to nepodarilo, nevadí, máme sa z čoho poučiť a ideme ďalej.

Hodnotenie hráčky Ivany Sanisloovej:
Vedeli sme, že zápas so Starou Turou bude náročný,a že ho chceme veľmi vyhrať. Do začiatku zápasu sme vstúpili veľmi dobre a koncetrovane. Vytvorili sme si vyšší náskok. Súper nás ale doháňal a náskok znížil. Druhá štvrtina bola z našej strany horšia. Do polčasu bol stav takmer vyrovnaný. Druhý polčas sme opäť viedli, no súper využil naše zbytočné chyby. Fauly, nešportové fauly, stratené lopty. Myslím si, že aj počet streľeckých pokusov z diaľky, bol príliš nízky na náš tím. Ku koncu zápasu sa chytil súper v streľbe za tri body. My sme už ich náskok nedokázali dotiahnuť a trápili sme sa do konca stretnutia. Do ďalších zápasov sa musíme poučiť z naších chýb.

Hodnotenie Sofie Beránekovej:
Do sobotňajšieho zápasu sme išli s tým , že tento zápas je pre nás veľmi dôležitý. Na začiatku sme si urobili mierny náskok, ale po hlúpych chybách bol zápas vyrovnaný. Spod koša nám padalo, ale zo stredných a väčších vzdialenosti takmer vôbec, naopak súperovi padla skoro každá strela za 3 body. Snažili sme sa v obrane ako aj v útoku ale záver nám ušiel a súper to využil. Napriek tejto prehre si z toho zápasu berieme nové skúsenosti .

BO SPARTAK MYJAVA - YOUNG ANGELS KOŠICE BLUE 37:96 (19:53)
Body: Virasztoová 16, Čatlošová 15 (15 dosk.), Burdová a Pahulyová po 13, Kolesárová 11 (8 dosk.), Sanisloová 7, Beráneková 5 (9. dosk.), Záhornacká a Barabášová po 5, Kaliuzhna 4, Bohušová 2

Dnešný zápas môžeme zaradiť do kategórie, v ktorom bolo našou povinnosťou zvíťaziť. Teší ma fakt, že dievčatá súpera nepodcenili, šlapali naplno celých 40 minút a predviedli aj veľa pekných akcií. Som rád, že si schuti zahrali všetky hráčky a takisto sa všetky zapísali do streleckej listiny. Po včerajšej prehre nám takéto stretnutie padlo vhod a dopriali sme si opäť trošku radosti z víťazstva pred dlhou cestou domov.

Hodnotenie hráčkou Timeou Čatlošovou:
Od začiatku sme vedeli, že tento zápas bude ľahší ako predchadzajúci. Napriek tomu sme súpera nepodcenili a od prvých minút sme si urobili náskok, ktorý sme po celý zápas len navyšovali. Počas zápasu sme mali veľa nepremenených pokusov z pod koša, chýbala pomoc zo slabej strany a hráčky nás miestami ľahko porážali v súboji jednej na jednu.

Hodnotenie Zuzany Záhornackej:
V dnešnom zapáse sme sa sústredili na obranu a na rýchly prenos lopty, aby sme si vytvorili jednoduché šance na zakončenie. Snažili sme sa brániť hráčky po celom ihrisku a vytvárať tlak na loptu a tlak v obrane jednej na jednu. V útoku sme hrali jednoducho, veľa šancí sme mali spod koša, z ktorých sa nám nie vždy podarilo zakončit úspešne. V tomto zápase sme si mohli zdokonaliť našu obranu a všetky hráčky dostali príležitosť hrať.

MLADŠIE ŽIAČKY Young Angels 2005

Young Angels KE 2005 Košice - BAM Poprad 43:24 (13:12)
Body: Szmereková 10, Bobaľová 9, Jakabová 8, Repková 8, Chovaníková 6, Hudecová 2
Tréner: Tomáš Drankaľuk

Young Angels KE 2005 Košice - BAM Poprad 35:31 pp (17:21, 27:27, 31:31)
Body: Jakabová 10, Szmereková 7, Tkáčová 6, Chovaníková 4, Hudecová 2, Repková 2, Vrábľová 2, Bobaľová 2

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Oba zápasy z našej strany vyzerali presne tak ako sme počas týždňa trénovali. Bohužiaľ jarné prázdniny sú asi nočnou morou každého trénera v mládežníckych kategóriach. Plus sme hrali tak ako by sa nám nič nemohlo stať, bez agresivity v obrane a keď to nešlo samo od seba v útoku tak potom sa niektoré hráčky zľakli a prestali úplne hrať. Súper z Popradu hral nebojácne a najväčšie problémy sme mali s jeho útočným doskokom. Jediné čo ma teší že sme to dokázali uhrať a vyhrali oba zápasy.

Young Aangels KE 2005 Košice - BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA 77:12 (31:8)
Body: Jakabová 14, Repková 11,Szmereková 11, Chovaníková 11, Tkáčová 10, Bobaľová 10, Hudecová 6, Rusinová 2, Dobríková 2

Young Aangels KE 2005 Košice - BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA 70:13 (37:5)
Body: Tkáčová 18, Repková 15, Jakabová 11, Rusinová 10, Chovaníková 9, Bobaľová 4, Szmereková 2, Hudecová 1

Tieto zápasy sme odohrali len v desiatich keďže od soboty ochoreli ďalšie hráčky alebo už boli zranené od turnaja v Poľsku. Súper nekládol žiaden odpor a oba zápasy sme bez väčších problémov vyhrali.

MLADŠIE MINI Young Angels 2007 Yellow

ŠŠK Basket Stará Ľubovňa -  Young Angels - Yelow 2007 Košice   64 : 24 ( 25 : 15 ; 15 : 11; 13 : 7; 26 : 2 )
Body: Mandelíková - 11; Frigová - 6; Hudecová - 2; Dubecká - 2; Bucková - 2; Konopásková - 1
Tréner: Milan Mišinský,  asistent trénera: Richard Pavľak

3x3 ŠŠK Basket Stará Ľubovňa - YA -Yellow 2007 Košice   16 : 4
Tréner:
Milan Mišinský,  asistent trénera: Richard Pavľak

HODNOTENIE:
Zápas sa hneď od začiatku vyvíjal veľmi dobre držali sme krok zo súperom ale postupne nám super ušiel a na dievčatách sa prejavila dlhá maródka - skoro celého družstva a jarné prázdniny, nepremenili  sme vyložene koše a súper z toho vyťažil kôš za košom. Je ešte veľa času na čom majú dievčatá pracovať a len poctivým tréningom sa môžu posunúť ďalej.

MLADŠIE MINI Young Angels 2007 Blue

Young Angels 2007 Šaca – Young Angels 2007 Blue 0:50
Body:
Čatlošová 6, Pomothyová 6, Slivkárová 4, Červeňáková 4, Neradová E. 4, Neradová V. 2, Kulanová 2, Lukčová 2, Cmorejová 2, Jakabová 2, Vargová 2, Ďuricová 2, Koperová 2, Fančovičová 2, Jankovičová 2, Kaňuchová 2, Kelbelová 2, Maximová 2.
Tréner: Petra Sukubová, asistent trénera: Petra Dvorščáková

3x3 – Young Angels 2007 Šaca - Young Angels 2007 Blue 0:20
Tréner: Petra Sukubová, asistent trénera: Petra Dvorščáková w

Vyjadrenie trénerky: Petra Sukubová, Petra Dvorščáková
V zápase s našimi anjelkami sme si skúšali nové veci v útoku, ktorým sa už mesiac venujeme na tréningu. Dievčatá musím pochváliť, že sa snažili plniť všetky základné pravidlá a hrali disciplinovane. V zápase dostalo rovnaký priestor všetkých 18 dievčat a každej sa podarilo aspoň raz úspešne zakončiť.

MLADŠIE MINI Young Angels 2007 Šaca

Young Aangels KE ŠACA - Young Angels BLUE KE - 0 - 50
Tréner: Martin Sabol

3 -3 Young Angels  KE ŠACA - Young Aangels BLUE KE - 0 - 20

Vyjadrenie trénera Martina Sabola:
Bol to náš najslabší zápas čo som dievčatá videl hrať. Verím, že tak slabo už ich hrať neuvidím lebo po zápase som mal veľmi zlý pocit.