Veolia
JYSK

Young Angels YELLOW v Miškovci

Autor: youngangels.sk

Prázdninový čas využili juniorky „YELLOW“ na konfrontáciu so svojim južným susedom a v neďalekom maďarskom Miškovci si vo štvrtok 1. 3. 2018 zmerali sily s rovesníčkami z klubu DVTK Akadémia. Už samotný zahraničný súper bol predzvesťou zaujímavého stretnutia, ktoré prišlo vhod obom celkom.

DVTK Miskolc – YOUNG ANGELS „YELLOW“ Košice 75:71 (12:26, 34:37, 53:56) (....Štatistika zo zápasu pdf....)

DVTK Miskolc: Fqinot 20, Kiss 19, Halász 13, Kecskés 8, Oscenász 4, Nagy 4, Balsó 3, Kababik 2, Szegeczki 2,  Lenkovics 0. Tréner: G. Magyar

Young Angels: Majorošová 18, Flešárová 11, Machalová 10 /11 doskokov/, Mikovčáková 10 /11 doskokov/, Seňová 7, Knappová 6, Urbanová 5, Hartmanová 3, Pahulyová 1, Gömöriová 0. Tréner: R. Dvorščák

trojky: 1 – 7, TH: 17/26 – 8/11, fauly: 13 – 26, štvrtiny: 12:26, 22:11, 19:19, 22:15

“Toto stretnutie bolo pre nás nesmierne prínosné, nakoľko sme sa skonfrontovali so zahraničným súperom, celý duel bol vyrovnaný a bojovalo sa o každú jednu loptu. Určite by som chcel hráčky pochváliť za koncentrovaný vstup do zápasu, s čím sme v poslednom období mali značný problém. Družstvo hralo odhodlane, koncentrovane, dostatočne rýchlo a agresívne. Boli sme aj vysoko strelecky produktívny v zakončení, čo však možno označiť za istú formu odmeny za náš prístup k zápasu. Súper sa samozrejme nevzdal a odhodlane bojoval. Druhá štvrtina bola z našej strany nervóznejšia. Začali sme robiť chyby, ktoré vyplynuli z našej frustrácie z neúspešného zakončenia. Musíme sa naučiť hrať zodpovednejšie v obrane, aj keď nám útok nejde podľa predstáv. Potrebujeme na to skúsenosti a odohrať ešte veľa zápasov.

Po polčase sa hra na oboch stranách upokojila a hra sa vyrovnala. Najmenšiu spokojnosť môžeme vyjadriť so záverečnou štvrtinou, v ktorej sa chyby vyplývajúce z túžby po víťazstve kopili, absolútne nesprávne sme používali fauly, prestali komunikovať v obrane a inkasovali ľahké body. V útoku sme sa zbrklo snažili zakončiť a stratili pri tom priveľa lôpt. Chýbal nám všetkým väčší pokoj a rozvaha. Problém nám v tejto časti hry robila hlavne podkošová hra. Súper mal na lavičke dve hráčky nad 190 cm, ktoré dokázal v závere správne využiť a doviesť zápas do víťazného konca. Treba povedať, že náš maďarský súper postúpil na záverečný turnaj Maďarskej ligy s bilanciou 15 výhier a 9 prehier. Ten sa uskutoční za účasti 8 družstiev v Miškovci v termíne 8. - 11. 3. 2018,“ vyjadril sa hlavný tréner juniorského celku Young Angels „YELLOW“ Košice Radko Dvorščák.

„Pred nasledujúcim náročnejším víkendom, ktorý nás čaká, sme mali možnosť zahrať si kvalitný zápas s tímom z Maďarska a pripraviť sa. Zo začiatku sme vybehli na súpera a darilo sa nám v útoku aj v obrane, čím sme si vytvorili náskok. Postupom času nám prestali padať strely, čo nás dostalo do problémov, nevedeli sme sa presadiť v útoku a súper náš náskok sťahoval. Aj keď sme sa v druhom polčase vrátili späť do hry, v závere zápasu sme rýchlo chceli otočiť stav. Z toho vyplynulo pár nezmyselných chýb, ktoré nás stálo víťazstvo. Aj keď sme so súperom nedokázali vyhrať, toto prípravné stretnutie bolo pre nás obrovským prínosom a hlavne takéto zápasy nás posúvajú vpred,“ vyjadrila sa po stretnutí jedna z juniorských hráčok Young Angels Katarína Knappová.