Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (16.-18.03.2018)

Autor: youngangels.sk

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

JUNIORKY Young Angels Blue

YOUNG ANGELS KOŠICE BLUE - CBK MINIBUSEUROPA TAC KOŠICE 59:77 (25:37)
Body: Beráneková a Pahulyová po 11, Bohušová 10, Zahornacká 6, Sanisloová, Čatlošová a Kaliuzhna po 5, Barabášová a Virasztoová po 3, Kolesárová, Basová
Tréner: Juraj Probala

Hodnotenie zápasu trénerom Jurajom Probalom:
Dievčatá odohrali veľmi kvalitné stretnutie so silným superom. Bolo jasné, že si na nás družstvo hostí, po vzájomnom zápase z prvej polovici sezóny kedy sme siahali na víťazstvo, dá pozor a nepodcení nás. Do zápasu sme vstúpili nebojácne a s dostatočnou energiou, ktorú keby sme podporili aj premenenými strelami spod koša, mohli sme sa po prvej štvrtine ujať výraznejšieho náskoku. Zápas sa rozhodoval v druhej a tretej štvrtine, ktoré sme v súčte prehrali rozdielom 24:50. Aj napriek prehre, pokračujeme ďalej a už sa tešíme na veľmi "silný" záver sezóny, ktorý na dievčatá čaká a ktorý ukáže, či túto sezónu budeme môcť zhodnotiť ako úspešnú.

JUNIORKY Young Angels Yellow

Young Angels "Yellow" Košice  : CBK Minibuseuropa Ťahanovce Košice  76:65 (36:28)
Body: Machalová 26, Majorošová 16, Mikovčáková 11, Pahulyová 8
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie asistenta trénera Branislava Brliťa:
V zápase, v ktorom sme sa stretli so skúseným tímom CBK, rozhodovali detaily. Dievčatá dokázali plniť to, na čom sme sa dohodli pred zápasom. Aj keď boli úseky hry, kde sme sa nevyhli zlým rozhodnutiam a pasivite na doskoku. V tých chvíľach sa na nás súper dokázal dotiahnuť. Našťastie sa dievčatá dokázali vrátiť vždy späť k poctivej hre, ktorú sme predvádzali vo väčšej časti zápasu a natiahli vedenie opäť na 8-10 bodov. V závere sme rozumnou hrou dotiahli zápas do víťazného konca. Musím pochváliť veľkú energiu aj na ihrisku, aj na lavičke. V ťažších chvíľach, keď sa nedarilo v útoku, tak sme si dokázali pomôcť dobrou obranou.

Vyjadrenie hráčky LindyFlešárovej:
Očakávali sme ťažký zápas, hlavne pretože sme vedeli, že toto je jeden z tvrdších súperov ligy. Oproti predošlému zápasu proti tomuto tímu sme do stretnutia vkročili oveľa koncentrovanejšie a s väčším nasadením. Snažili sme sa im najmä nepripustiť žiadne voľné strely a naopak z útočného hľadiska hrať rýchlo a vytvárať si strelecké pozície alebo hru 1 na 1. Na druhú stranu, súperov útočný doskok bol dôvodom, prečo sa hlavne prvý polčas trochu vliekol a súper mal tak omnoho viac šancí na útok. V druhom polčase sme ešte viac zabrali v obrane, no predovšetkým v obrannom doskoku a myslím, že práve to bolo hlavným faktorom nášho víťazstva.

STARŠIE ŽIAČKY Young Angels 2003

Young Angels 2003  Košice - BAM Poprad  75:33 (49:18)
Body: Janíčková 16, Kolesárová 15, Rebejová 10, Mišinská 8, Hermannová 7, Filická 5, Spišiaková a Majorošová 4, Marciňáková, Vargová a Icsová po 2
Tréner: Ivana Jalčová

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej:
Do zápasu sme vstúpili  zodpovedne  a fungovali sme dobre v obrane aj v útoku. Zápas sme mali v podstate pod kontrolou, aj keď sme sa nevyhli slabším chvíľkam a poľaveniu koncentrácie. Dievčatá predviedli miestami veľmi pekné akcie či individuálne ale aj kolektívne. Chceme sa prezentovať rýchlou aktívnou hrou s protiútokmi a posúvaním si lopty v útoku a samozrejme agresívnou obranou.

Young Angels 2003  Košice - ŠBK Spišská Nová Ves   61:42 (27:25)
Body: Kolesárová 13, Filická 10, Majorošová 8, Rebejová 7, Marciňáková 6, Vargová 5, Spišiaková a Icsová 4, Hermannová a Mišinská 2

Od začiaktu sme v tomto zápase pôsobili veľmi ustráchane a nevedeli sme si poradiť s vysunutou obranou a zdvojovaním súpera.  Riešili sme situácie splašene,  netrpezlivo a stratili príliš veľa lôpt hlavne pri prechode do útoku. V tretej štvrtine sme prepli na vyšší stupeň, boli aktívnejší v útoku. Nebáli sme sa vystreliť aj spoza trojkového oblúku, zlepšili prechod na útočnú polovicu a zvýšili náskok.

ŽIAČKY Young Angels 2004 Yellow

Young Angels 2004 Košice : ŠBK Spišská Nová Ves 45 : 46pp (12:13, 9:8, 13:11, 9:11, 2:3)
strelkyne: Erdélyiová 13b., Gumanová a Kyseľová po 8b., Majerníková a Tresová po 4b., Drimáková 3b., Laubertová a Rosová po 2b., Rosičová 1b.
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Young Angels 2004 Košice :  BAM Poprad 53 : 34 (15:8, 19:9, 12:10, 7:7)
strelkyne: Erdélyiová 12b., Laubertová 7b.,Holomaniová a Rosová po 6b., Drimáková, Gumanová a Majerníková po 4b., Rosičová 3b., Kyseľová  a Tresová po 2b., Harvánková 1b.

Hodnotenie trénerov:
Zápas so Spišskou Novou Vsou nám nevyšiel podľa predstáv. Dievčatá sa nevedeli vyrovnať s obranou súpera, robili zbytočné chyby pri rozohrávke a stratili množstvo lôpt, z čoho súper ťažil a dal pár jednoduchých košov. Na druhej strane my sme sa ťažko presadzovali a opäť sme nedávali koše aj z čistých pozícií. Tento zápas nakoniec skončil našou tesnou prehrou po predĺžení, no veríme, že si dievčatá odnesú cennú skúsenosť, ktorá nás posunie vpred.

Na druhý deň nás čakal zápas s Poprad, kde sme mali prvých pár minút trochu ťažší rozbeh, ale dievčatá si dobrou obranou a niekoľkými rýchlymi protiútokmi postupne budovali náskok, ktorý im umožnil hrať v kľude, čo bolo aj vidieť na ihrisku. Ďalším pozitívom bolo, že hrali všetky dievčatá. Touto výhrou sme si trochu zvýšili sebavedomie po sobotňajšiej prehre a dúfame, že táto pohoda sa s nami ponesie aj do ďalších zápasov.

MLADŠIE ŽIAČKY Young Angels 2005

ŠŠK BASKET Stará ľubovňa - YAKE 2005 Košice 27:83 (9:48)
Body: Tkáčová 23, Borošová 14, Bobaľová 14, Szmereková 10, Hudecová 6, Dobríková 4, Plichtová 4, Vrábľová 4, Kelíšková 4
Tréner: Tomáš Drankaľuk

ŠŠK BASKET Stará ľubovňa - YAKE 2005 Košice 27:88 (7:44)
Body: Borošová 29, Tkáčová 26, Kelíšková 9, Szmereková 6, Bobaľová 4, Vrábľová 4, Plichtová 4, Hudecová 4, Dobríková 2

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Oba zápasy mali od začiatku jednoznačný priebeh. Až na menšiu koncentráciu niektorých hráčok v niektorých úsekoch zápasov sme jednoznačne dominovali a predviedli sme aj veľa krásnych akcií. Bolo vidno že dievčatá hrajú s veľkou chuťou. Boli to naše posledné zápasy základnej časti a nadstavba už nebude mať žiaden vplyv na konečné poradie. Takže môžem s radosťou skonštatovať, že prvý cieľ ktorý sme si dali keď som preberal družstvo v novembri sme splnili. Teraz ideme ďalej pracovať na tom aby sme si mohli povedať aj po poslednom zápase na majstrovstvách Slovenska, že sme splnili náš druhý cieľ.

STARŠIE MINI Young Angels 2006 Yellow

CBK 2006 Košice - Young Angels Yellow   16:42 (8:18)
Střelkyně:  Repková 11, Chovaníková 6, Dubecká 4, Majerníková 4, Pelánová 4, Šedivá 3, Mandelíková 2, Kačírová 2, Belišová 2, Frigová 2, Hudecová 1, Krakovská 1.
Tréner: Hanka Jendrichovská, asistent trénera: Róbert Kisty

CBK 2006 Košice - Young Angels Yellow  14:65 (4:38)
Střelkyně:  Chovaníková 12, Repková 8, Šedivá 8, Majerníková 6, Pelánová 6, Frigová 4, Dubecká 4, Belišová 4, Kačírová 4, Hudecová 3, Hodyová 2, Mandelíková 2, Krakovská 2.

Vyjadrenie trénerky Hanky Jendrichovskej:
Tento víkend jsme dohrávali odložené derby zápasy proti CBK Košice.  Oba dva zápasy měly  podobný průběh. Velmi dobře jsme pracovali v obraně, hráli jsme rychle dopředu a většinu bodů jsme dali z rychlého protiútoku. Jediný rozdíl byl v tom, že v  prvním zápase  jsme zahodili velké množství čistých pozicí z pod koše. Druhý zápas byl už v tomto směru mnohem lepší a hned se to projevilo i na skóre. Rozdíl více než padesáti bodů jsme dosáhli už v polovině poslední čtvrtiny a potom se jenom dohrávalo. Děvčata hrála s velkou chutí a nasazením, odměnou za to jim byly dvě vysoké výhry po velmi dobrém výkonu. Těší mě, že se velká většina z nich zapsala i do střelecké listiny. V posledních zápasech se nám výsledkově daří, pokusíme se tuto sérii ještě natáhnout.