Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (6.-8.4.2018)

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

JUNIORKY Young Angels Blue

ŽBK ROŽŇAVA - YOUNG ANGELS KOŠICE BLUE 53:95 (34:35)
Body: Kaliuzhna 26 (8 dosk., 7 zisk.), Burdová 13, Pahulyová 11, Bohušová a Virasztoová 10, Beráneková 9, Zahornacá a Basová 6, Kolesárová 4, Barabášová, Sanisloová
Tréner: Juraj Probala, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Juraja Probalu:
Tento zápas bol pre nás veľmi dôležitý. Prvý polčas bol z našej strany veľmi slabý a to vďaka  nezmyselným chybám v útoku a obrane. Nehrali sme koncentrovane. V druhom polčase sme sa prebudili a každá sme si začali plniť svoju úlohu na sto percent, čo sa odrazilo aj na konečnom výsledku .

Vyjadrenie hráčky Ivany Sanislóovej:
Do zápasu sme išli s tým, že ho jednoznačne musíme vyhrať. Prvá štvrtina tomu akotak nasvedčovala, ale v druhej, sme robili chyby, ktoré súper trestal a preto stav po druhej štvrtine bol len o bod v náš prospech. Nedokázali sme sa presadiť v streľbe z diaľky a naše prihrávky smerovali skôr do rúk súpera ako do naších. Počas polčasovej prestávky sme si v šatni všetko vysvetlili. Do tretej a štvrtej štvrtiny nastúpilo úplne iné družstvo, ktorému sa nakoniec podarilo vyhrať o vyše 40 bodov, aj keď to tak na začiatku vôbec nevyzeralo. Dávali sme si pozor na backdoory, ktoré družstvu Rožňavy vychádzali, začali sme hrať rýchlo a naše podkošové hráčky nám svojimi doskokmi vytvárali ďalšie príležitosti na strely. Ak do ďalších zápasov nastúpime tak, ako sme nastúpili do druhého polčasu, verím, že budeme úspešné.

JUNIORKY Young Angels Yellow

ŠBK Spišská Nová Ves - Young Angels Yellow Košice  41:55 (18:30)
Body: Machalová 14, Urbanová 13, Mikovčáková 12, Hartmanová 11
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie asistenta trénera Radka Dvorščáka:
Zápas bol obrazom nášho herného výpadku nakoľko sme nehrali tri týždne žiadne stretnutie. Tiež čas stretnutia z objektívnych príčin na 19:30 nebol zrovna tým správnym časom  a určite sa podpísal aj na hernom prejave. Z útočného hľadiska nás môžu mrzieť stratené lopty, keď sme si chceli dať prihrávky zo skupiny "fantastických". Miestami nám chýbala rýchlejšia hra a "rozumný" posun lopty, aby sme zapojili viac hráčok a nútili už aj tak čo do rotácie oslabeného súpera k únavnej obrane. V obrannej fáze sme v úvodnom polčase naivne faulovať a nechali nezmyselne hádzať súpera TH v počte 16. Zaostávali sme v komunikácii v obrane ktorá ak aj prišla bola použitá v nesprávnom čase. Každopádne vieme, čo nás kde "tlačí" a máme par týždňov nato, aby sme náš herný prejav pred záverečným turnajom ešte vylepšili :-)

Vyjadrenie hráčky Lindy Flešárovej:
Zápas proti Spišskej, aj napriek úspešnému koncu, nemôžem/e veľmi kladne hodnotiť. Dôvod je jediný, ale veľmi dôležitý a ním je obrana. Slabá komunikácia, často nesprávne využitie faulov a obrana 1 na 1 nám robili veľké problémy, a práve preto bol zápas minimálne do prvého polčasu vyrovnaný. Keďže tieto zápasy sa už dajú považovať aj ako prípravné zápasy na Final Four, musíme viac zabrať a to hlavne po obrannej stránke.

ŽBK Rožňava - Young Angels Yellow Košice 48:96 (28:51)
Body: Majorošová 24, Hartmanová 13, Flešárová 12, Machalová 10, Mikovčáková 9

Vyjadrenie asistenta trénera Branislava Brliťa:
Po vlažnejšom úvode, najmä v obrane, začali dievčatá od polovice prvej štvrtiny hrať basketbal, akým by sme sa chceli prezentovať. Počas zápasu nás zdobil najmä rýchly prechod do útoku a množstvo jednoduchých košov z rýchlych protiútokov. V obrane sme pod dojmom vysokého vedenia porobili zopár školáckych chýb, ale napriek tomu ma z pohľadu obrany teší 26 získaných lôpt a v útoku 24 asistencií.

Vyjadrenie hráčky Kataríny Knappovej:
Do zápasu sme išli s tým ,že si tento duel chceme užiť naplno a hrou sa baviť. Aj keď sme sa zo začiatku pomalšie rozbiehali a dostávali sme jednoduché koše kvôli zlej obrane ,neskôr sa nám už začalo dariť a ujali sme sa role favorita. Podarilo sa nám vytvoriť si vysoký náskok, a to hlavne vďaka rýchlym protiútokom. Síce sme v prvom polčase v obrane častokrát chýbali na výpomoci zo slabej strany z čoho vyplývalo veľa zbytočných košov súpera, no v druhej časti zápasu sme sa na to viac sústredili a tak sme s ľahkosťou zápas vyhrali.

Vyjadrenie trénera Martina Sabola:
Bol to náš posledný zápas sezóny. Po turnaji v Ostrave máme veľkú chorobnosť takže hrali aj dievčatá z prípravky. Odohrali sme to bez zranení. Každá si zahrala dostatok času. Súperovi gratulujeme k úspechu.

MLADŠIE MINI Young Angels 2007 Yellow

CBK 2007 Košice - Young Angels 2007 Yellow Košice   4:54   ( 0:24, 2 :12, 2:10,  0:8 )
Body: Šedivá - 26 ; Dubecká - 8 ; Hudecová - 4 ; Harčarová - 4 ; Juhasová - 4 ; Frigová - 2 ; Mandeliková - 2 ; Štecová - 2 ; Pastorová - 2
Tréner: Milan Mišinský, asistent trénera: Richard Pavľak

CBK 2007 Košice - Young Angels 2007 Yellow Košice 0:20

Vyjadrenie trénerov:
S príchodom jari ako keby celé družstvo ožilo a podalo dobrý bojovný výkon. Strelecky sa darilo Katke Šedivej, ktorá aj pekne rozdávala lopty v hre ,kde si skoro každá hráčka dala kôš. V obrane chcem pochváliť  Emu Harčarovú ktorá ubránila ich kľúčovú hráčku  a nedovolila družstvu CBK rozvinúť útok. Celému družstvu patrí pochvala za predvedený výkon a aj v hre 3 x 3.

Autor fotogalérie: M. Dubecký