Aj najmladšie Anjelky odštartovali prípravu

Autor: Radko Dvorščák

Síce letné prázdniny sú stále v plnom prúde, no najmladšie nádeje novo sa formujúcej akadémie využili tento čas na svoju "basketbalovú" prípravu. Dievčatá s ročníkom narodenia 2006 a ml. pod vedením tréneriek Petry Dvorščákovej a Petry Sukubovej dokázali odštartovať svoju športovú prípravu už 7.8.

Záujem detí aj rodičov vyvrcholil na dobrovoľnom sústredení, ktoré sa konalo v dňoch 18. - 23.8. 2017 v Drienici. Sústredenia sa zúčastnilo 33 detí, ktoré budú v tejto sezóne hájiť farby klubu a mesta. Trénerky mali čas a priestor formovať deti a vychovávať ich už v tomto veku k zodpovednosti a cieľavedomej príprave, ktorá jediná im zaručí basketbalový progres v budúcnosti. Netreba zabúdať, že všetky použité prostriedky boli cieľavedomo organizované hravou a súťaživou formou.

"Sme radi, že do prípravy na sezónu sa zodpovedne zapojilo toľko dievčat. Je jasné, že  v klube sú aj ďalšie hráčky. My sme odštartovali tento proces prípravy a výuky lásky k basketbalu a sme presvedčené, že postupne sa k nám pridajú aj ďalšie deti. **Tieto naše malé kroky smerujú k tomu, aby sme sa aj za pár rokov mohli tešiť z toho, že nám po palubovkách či už na úrovni ligy, alebo reprezentácie bude behať dostatok konkurencie schopných basketbalistiek.** Je jasné, že sme tento proces spustili a máme záujem, aby naša práca mala smerovanie a výstup. Veríme, že to čo hráčkam vštepujeme v tomto veku patrične rozvinú tréneri starších kategórii. Každopádne tieto dni strávené s deťmi si budeme ešte dlho pamätať. Ďakujeme všetkým hráčkam, rodičom ako aj klubu zato, že môžeme s touto generáciou cieľavedomo a systematicky pracovať. **Sme presvedčené, že poctivou prácou dokážeme, že venovať sa basketbalu bol pre dievčatá a ich život z každého pohľadu tou najlepšou voľbou**", vyjadrili sa trénerky ročníka 2006 a ml.

 

 
Kategórie
Kontakt

manažér mládeže: Tomáš Drankaľuk
telefón: +421 908 994 605
číslo účtu: SK05 1100 0000 0029 4102 7028