daruj 2%

Juniorky YOUNG ANGELS „YELLOW“ na turnaji v Ostrave

Autor: Radko Dvorščák

V mládežníckej pyramíde najstaršie družstvo postupne sa formujúcej basketbalovej akadémie využilo možnosť zúčastniť sa predsezónneho turnaja v Ostrave. Turnaj sa konal v dňoch 8. -10.9.2017 za účasti piatich pozvaných celkov zo Slovenska, Čiech a Poľska. O kvalite turnaja sa juniorky mali možnosť presvedčiť aj pred rokom, takže je jasné, že im táto previerka pred sezónou prišla vhod.

SBŠ Ostrava – YOUNG ANGELS „YELLOW“ - 74:42 (24:10, 41:18, 63:28) 
 Štatistika zo zápasu

YOUNG ANGELS „YELLOW“: Flešárová 13, Seňová 7, Majorošová 5, Bilíková 5, Hartmanová 4, Pahulyová M. 4, Urbanová 2, Mikovčáková 2. Tréner: R. Dvorščák
 TH: 9/10 – 11/16, FAULY: 15 – 13, TROJKY: 7 – 1, ŠTVRTINY: (24:10, 17:8, 22:10, 11:14).

"Od začiatku bolo jasne vidieť, že kvalita je na strane súpera. Hráčky domáceho celku boli silovo, rýchlostne aj basketbalovo nad nami. Inkasovali sme veľa ľahkých košov z rýchleho protiútoku, či prečislení. Za zmienku stojí aj fakt, že 4 hráčky Ostravy boli vo výbere U18 v A divízii, kde české reprezentantky obsadili 4 miesto. Celkovo sedem hráčok, ktoré proti nám nastúpilo hrávajú aj v ženskom družstve najvyššiu ligu. Na druhej strane stretli sme sa v tomto zápase celky, ktoré získali strieborné medaily na záverečných turnajoch Final-4 sezóny 2016/2017. Videli sme v čom zaostávame oproti našim západným susedom. Treba sa poučiť a snažiť sa tomuto levelu postupne približovať. Sme v štádiu budovania nového konceptu na sezónu, čo si vyžaduje čas a našu trpezlivú prácu, " vyjadril sa hlavný tréner junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“ R. Dvorščák. 

"Našim prvým súperom na turnaji bolo domáce družstvo z Ostravy. Tak ako aj na turnaji tak aj v sezóne to bol náš prvý spoločný zápas. Začíname sa zohrávať, aby sme v sezóne uspeli podľa našich predstáv.V zápase svetlejšie momenty striedali banálne chyby. Samozrejme tie chyby sme sa snažili odstranovať, no ale nešlo to podľa našich predstav. Náš hlavný problém bol, že sme dostávali ľahke koše 1 na 0. Ku koncu zápasu sa to už zlepšilo, ale rozdiel bol už vysoký" vyjadrila sa hráčka junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“  D. Mikovčáková. 

YOUNG ANGELS „YELLOW“ – MBK ROŽUMBEROK - 43:35 (14:4, 19:18, 37:27) 
 Štatistika zo zápasu

YOUNG ANGELS „YELLOW“: Machalová 7, Majorošová 6, Urbanová 6, Mikovčáková 5, Flešárová 4, Seňová 4, Burdová 4, Ušalová 3, Hartmanová 2, Pahulyová M. 2. Tréner: R. Dvorščák
 TH: 8/12 – 2/4, FAULY: 13 – 13, TROJKY: 1 – 0, ŠTVRTINY: (14:4, 5:14, 18:9, 6:8).

"Zápas sa začal na oboch stranách veľmi aktívne, no na druhej strane treba povedať, že prvé body sa zaznamenali až po piatich minútach hry, nakoľko nepresností v zakončení boli až zdrvujúce. Kým sme boli aktívni v obrane dokázali sme získavať lopty a hrať rýchle a jednoducho vpred. V tomto zápase sa už aj dievčatá mohli presvedčiť, že pokiaľ využijú v prechodovej fáze správne clonu a rozmiestnenie hráčov dokážeme si pomerne ľahko vytvoriť vhodnú pozíciu na zakončenie. Potrebujeme v tomto procese pokračovať a začať mu viac veriť a výsledky sa skôr, či neskôr dostavia. Vzhľadom k obdobiu prípravy v ktorom sa nachádzame bol tento zápas pre nás cennou skúsenosťou, no musíme veľa pracovať, pracovať a pracovať" vyjadril sa hlavný tréner junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“ R. Dvorščák. 

"Tento zápas sme odohrali takmer hneď po zápase s Ostravou no vstupovali sme doň s väčším nasadením. Zo začiatku zápasu bolo veľa zahodených šancí na oboch stranách, ale napriek tomu sme si získali náskok. V druhej štvrtine na nás doľahla aj únava, robili sme viac chýb a súper nás dotiahol. V druhom polčase sme si opäť vytvorili náskok a ten sme si udržali do konca zápasu. Pomohla nám k tomu aktivita v obrane, z ktorej sme vyťažili viacero získaných lôpt. Bol to náš prvý spoločný herný deň, ktorého cieľom bolo najmä vrátiť sa do zápasovej praxe." vyjadrila sa hráčka junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“  D. Urbanová.

YOUNG ANGELS „YELLOW“ – USK PRAHA 31:67 (8:22, 12:38, 27:45) 
  Štatistika zo zápasu

YOUNG ANGELS „YELLOW“: Flešárová 10, Burdová 7, Urbanová 4, Hartmanová 4, Mikovčáková 2, Pahulyová M. 2, Seňová 2. Tréner: R. Dvorščák
 TH: 8/12 – 12/22, FAULY: 24 – 9, TROJKY: 1 – 4, ŠTVRTINY: (8:22, 4:16, 15:7, 22:4).

"Zápas ukázal opäť veľké basketbalové rozdiely medzi krajinami. Hrali sme proti družstvu, ktoré skončilo v Českej lige na štvrtom mieste. Určite boli na oblúku agresívnejšie v obrane s čím sme mali veľky problém. V útoku boli aktívnejšie v hre s loptu aj bez nej. Vedeli lepšie využiť voľné pozície a nestrácali hlavu aj keď spravili chyby. Celkovo bol náš dnešný súper kompaktnejší  basketbalovo a aj psychicky. Treba však povedať, že napriek nášmu nepresvedčivému výkonu sme dokázali aspoň v tretej štvrtine útočiť a brániť tak ako si to predstavujeme čo sa hneď ukázalo na skóre. Túto štvrtinu sme vyhrali 15:7. Nedokážeme žiaľ výkon koncentrovane držať počas celého stretnutia, čo žiaľ vyplýva z našej nezrelosti a nedostatočnej  zápasovej previerke s ťažkými súpermi, " vyjadril sa hlavný tréner junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“ R. Dvorščák. 

"Náš tretí zápas sme odohrali po celodennej pauze v neskorších hodinách ako zvykneme. Do zápasu sme vstúpili vo väčšom nasadení, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku tretej štvrtiny. Snažili sme sa plniť pokyny trénerov a zabrániť ľahkým košom a rýchlym protiútokom súpera.V priebehu celého zápasu sme súperovi umožnili doskočiť viac než dosť lôpt, čím si získali viac pokusov na zakončenie. Aj napriek tomu, že sa nám zápas nepodarilo vyhrať, sme si dokázali, že so súperom vieme držať krok" vyjadrila sa hráčka junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“  N. Seňová.

OSTRÓW WIELKOPOLSKI – YOUNG ANGELS „YELLOW“- 37:69 (9:18, 19:35, 26:47) 
  Štatistika zo zápasu

YOUNG ANGELS „YELLOW“: Urbanová 13, Mikovčáková 12, Burdobá 8, Seňová 8, Pahulyová 7, Flešárová 6, Hartmanová 5, Ušalová 4, Machalová 2, Majorošová 2, Polášeková 2. Tréner: R. Dvorščák
 TH: 2/4 – 17/27, FAULY: 20 – 8, TROJKY: 5 – 2, ŠTVRTINY: (9:18, 10:17, 7:12, 11:22).

"Posledný zápas sme si chceli užiť a hrať hlavne presvedčivo. Náš hlavný zámer bol nadviazať na pozitívne veci z predošlých stretnutí a posunúť ich o level vyššie. Dievčatá si zápas doslova užili. Pozitívne hodnotím, že všetky hráčky čo nastúpili v zápase sa aj bodovo presadili. Zápas sme si po celý čas kontrolovali a zaslúžene dotiahli do víťazného konca. Ďakujem organizátorom za pozvanie, babám za predvedený prejav, ktorý nasmeroval naše ďalšie kroky v tréningu a asistentovi za cenné podnety," vyjadril sa hlavný tréner junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“ R. Dvorščák. 

"Posledný zápas turnaja sme chceli ukončiť víťazstvom. Tak ako do každého predošlého súboja sme vstúpili do stretnutia koncentrovane s tým, že chceme na súpera čo najviac tlačiť, skúšať si svoje veci a hrať rýchlo, kolektívne dopredu. Naša obrana po celom a bojovnosť nám pomohli si nahnať vyšší bodový rozdiel, ktorý sme si po zvyšok zápasu udržiavali. Vychádzalo nám rozhadzovanie lôpt, z ktorých sme mali veľa voľných pozícii, čo bol aj cieľ každého zápasu. Naďalej budeme trénovať a zlepšovať všetky veci, ktoré nám na turnaji nevychádzali a budeme sa pripravovať na začiatok sezóny," vyjadrila sa hráčka junioriek YOUNG ANGELS „YELLOW“  S. Majorošová.

 
Fakturačné údaje

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Sídlo: Werferova 3, 040 11 Košice

IČO: 503 920 69
DIČ: 2120342070

Peňažný ústav: Tatrabanka a.s.
IBAN: SK05 1100 0000 0029 4102 7028
SWIFT: TATRSKBX

Kontaktné osoby

Hana Jendrichovská
štatutárny orgán občianskeho združenia
E-mail: info@youngangels.sk

Tomáš Drankaľuk
manažér mládeže
tel.: +421 908 994 605

Tel./sekretariát: 055 2850020 kl. 242