Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (06. - 08.10.2017)

Autor: youngangels

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

KADETKY Young Angels Košice

Banská Bystrica - Young Angels Košice 47:45 (26:23)
Body Young Angels Košice: Virasztóová 11, Bohušová 10, Schreiberová, Kaliuzhna, Beráneková, Čatlošová a Kolesárová po 4, Malicová a Jendrichovská po 2, Ištoňová a Sabovčíková po 0
Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Všetci sme vedeli na čo sa máme sústrediť počas celého zápasu a to je sila súpera v podkošovom priestore. Bohužiaľ sa nám to darilo len v druhej a štvrtej štvrtine. Prvú a tretiu sme stále zaspali a tam nám súper ušiel a potom sme to muselii stále doťahovať. Zápas rozhodol hlavne veľký počet útočných doskokov súpera a naše nepremenené čisté pozície hlavne v prvom polčase a trestné hody. Dievčatám nemožno uprieť snahu a bojovnosť, ale bohužial basketbal sa hrá na koše a tých dal súper viac.

Zvolen - Young Angels Košice 46:93 (21:53)
Body Young Angels Košice: Virasztóová 25, Čatlošová 14, Sabovčíková a Zajacová po 9, Schreiberová, Kolesárová, Kaliuzhna po 7, Malicová, Ištoňová a Jendrichovská po 4, Beráneková 2, Nováková 1

V tomto zápase som bo spokojný len s prvou a treťou štvrtinou. Ináč to bolo  z našej strany naháňanie sa po ihrisku bez nejakej myšlienky. Bránili sme ako staršie mini žiačky a v útoku si robil každý čo chcel. Nemôže sa stať že dostaneme toľko bodov ako deň predtým od súpera ktorý je na úplne inej výkonostnej úrovni.

ŽIAČKY Young Angels 2004 Blue Košice

BAM Poprad - Young Angels 2004 Blue  31:46  (17:18)
Body Young Angels Košice: Tresová 16, Laubertová, Harvánková a Chovaníková po 8, Findríková 4, Staníková 2
Tréner: Ján Krajňák, asistent trénera:  Petra Sukubová

Vyjadrenie trénera Jána Krajňáka:
Ospalý úvod zápasu,slabý obranný doskok a TH 10:1 znamenali vyrovnaný 1.polčas. Po dohovore v šatni dievčatá nastúpili do druhého polčasu ako vymenené,agresívnou obranou a rýchlymi protiútokmi sme postupne zvyšovali náš náskok až na konečných, cenných 15 bodov.

BAM Poprad  -  Young Angels 2004 Blue  33:36  (14:26)
Body Young Angels Košice: Kobularčíková 13, Chovaníková 5 /10 doskokov/, Mullerová a Laubertová po 4, Harvánková 3, Mašlanková, Mačičáková a Králová po 2, Tresová 1
Tréner: Ján Krajňák, asistent trénera: Petra Sukubová

Priebeh v tomto zápase bol úplne opačný ako v tom prvom. Výborná prvá štvrtina, ktorú sme vyhrali 16:4 /Kobularčíková 11 bodov/ a potom zase akoby nastúpilo iné družstvo. Nekolektívny, nesústredený výkon v obrane aj útoku znamenal vyrovnaný stav 31:31 v 4.minúte poslednej štvrtiny. Našťastie v koncovke sme až tak veľmi nespanikárili a dosiahli aj druhé víťazstvo.

Celkovo musíme považovať tieto dve víťazstva za veľmi  cenné a dôležité.

ŽIAČKY Young Angels Yellow Košice

BK KOVOHUTY Krompachy : Young Angels 2005 Košice 23:69 (3:24, 6:10, 12:12, 2:23)

ŠBK Spišská Nová Ves - Young Angels Yellow Košice 15:110 (10:54)
Body Young Angels Košice: Erdelyová 24, Majerníková 12, Kiselová 11

Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

ŠBK Spišská Nová Ves - Young Angels Yellow Košice 10:85 (2:56)
Body Young Angels Košice: Holomaniová 14, Gumanová 11, Erdelyová 9

Vyjadrenie trénera Mariána Matyáša:
Výsledky stretnutí hovoria o úrovni zápasov. Je dobré že sme tieto zápasy odohrali v čase, keď nám chýbalo 5 hráčok, ktoré sa nemohli zúčastniť zo zdravotných dôvodov.

ŽIAČKY Young Angels 2005 Košice

Body Young Angels Košice: Krajňáková 16, Jakabová 16, Szmereková 13, Tkáčová 8, Bobaľová 5, Kelíšková 4, Šoltésová 3, Borošová 2, Plichtová 2
Tréner: Vladimír Karnay, asistent trénera: Zuzana Škvareková

BK KOVOHUTY Krompachy : Young Angels 2005 Košice 11:71 (4:24, 1:16, 4:18, 2:13)
Body Young Angels Košice: Bobaľová 16, Szmereková 12, Hudecová 8, Borošová 8, Šoltésová 8, Tkáčová 6, Krajňáková 6, Jakabová 5, Škvareková 2

Vyjadrenie trénerov:
V prvom zápase sme pôsobili nervózne, dopúšťali sme sa zbytočných faulov.
Druhý zápas sa už približoval k našej predstave o hre, v obrannej činnosti boli ešte menšie nedostatky. Celkovo obidva zápasy hodnotím kladne, pretože ukazujú, že aj so súperom zo staršej kategórie vieme hrať.