Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (20. - 22.10.2017)

Autor: youngangels.sk

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

KADETKY Young Angels Košice

Young Angels Košice - Slovan Bratislava 93:34
Body: Virasztóová 19, Kaliuzhna 11, Kolesárová a Ištoňová 10 – Suľová 9, Szaboóvá 7
Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénerov:
Do sobotňajšieho zápasu sme vstúpili koncentrovane a s cieľom vyhrať. Už zo začiatku stretnutia sme dokázali súpera pritlačiť v obrane a získať tak niekoľko lôpt, z ktorých plynulo viacero protiútokov. V druhom polčase sa nám náš nadobudnutý náskok podarilo zvýšiť a zápas sme doviedli do víťazného konca.

Young Angels Košice - BK Petržalka 90:46
Body: Kolesárová 20, Virasztóová 14, Bohušová a Beráneková 11 – Lelkes 14, Andrassy 8

V úvode zápasu sme sa trochu trápili v útoku, ale to všetko vyplývalo z nedôslednosti v obrane. Na konci prvej štvrtiny sme zlepšili obranu a z toho sme dávali ľahké body. Keďže nám chýbala koncetrácia počas celého zápasu, inkasovali sme veľa bodov a s tým nie sme spokojní.

YOUNG ANGELS Yellow 2004 Košice

Young Angels Yellow 2004 Kosice: BAM Poprad 56:22 (17:3; 11:12; 16:2; 12:5)
Body: Kyseľová 12, Gumanová 11, Erdélyiová 10, Rosová 7, Majerníková 4, Holomaniová 4, Olejníková 3, Drimáková 2, Rosičová 2, Mackulínová 1,
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Young Angels Yellow 2004 Kosice: BAM Poprad 37:24 (10:4; 5:6; 10:4; 12:10)
Body: Holomaniová 8, Gumanová 6, Rosová 5, Erdélyiová 4, Kyseľová 4, Rosičová 4, Drimáková 2, Majerníková 2, Mackulínová 2

V prvom zápase dievčatá bojovali a snažili sa plniť pokyny, ktoré dostali a odmenou bolo nielen víťazstvo o 34 bodov ale aj niekoľko pekných akcií, za ktoré im tlieskala celá aréna. No v druhom zápase akoby nastúpilo iné družstvo, ktoré pôsobilo zaspatým až unaveným dojmom. Súper to samozrejme využil a agresívnejším a bojovnejším prejavom nás nútil k množstvu chýb. Síce sme aj tento druhý zapas zvládli, ale nemôžeme byť spokojný s našim výkonom.

YOUNG ANGELS Blue 2004 Košice

Young Angels 2004 blue – ŽBK Rožňava  57:30 (30:14)
Body: Mačičáková a Tresová po 10, Harvánková 9, Chovaníková 8, Kobularčíková 4, Kollárová 4, Mašlanková 2, Viznerová 2, Staníková 2, Laubertová 2, Králová 2, Mullerová 2
Tréner: Ján Krajňák, asistent trénera: Petra Sukubová

Young Angels 2004 blue – ŽBK Rožňava  44:19 (19:11)
Body: Mačičáková a Tresová po 8, Harvánková 7, Chovaníková 6, Kobularčíková 4, Mašlanková 3, Laubertová 2, Staníková 2, Kollárová 2, Mullerová 2

Vyjadrenie trénerov: Ján Krajňák, Petra Sukubová
Do dnešných zápasov dievčatá nastúpili bez energie či iskry. Prechod do útoku po získanej lopte, koši alebo doskoku bol veľmi pomalý. V útoku sme mali veľa hluchých miest, kde sme sa len motali a dostali nespočetné množstvo blokov, nakoľko nám v zakončení chýbal dôraz a nasadenie. V obrane sme slabo komunikovali a súper nám dal väčšinu bodov po jednoduchej hre - hoď a bež. V prvom zápase nás môže mrzieť 30 stratených lôpt a nevýrazná posledná štvrtina, ktorú sme prehrali 7:16.

Vyjadrenie hráčky Laury Laubertovej 1. zápas
Z mojej strany sa zápas nevydaril úplne podľa našich predstáv. Mali sme dobré, ale aj zlé chvíle. Nevyužívali sme rýchle protiútoky, pokúšali sme sa zahrať naše akcie, ale nedarilo sa nám to. Obrana nám v tomto zápase vôbec nevyšla a robili sme zbytočné chyby.

Vyjadrenie hráčky Tamary Tresovej 2. zápas
Môj pocit zo zápasu je celkom dobrý. Mali sme pekné chvíle, ale aj voľné diery. Veľakrát sa stalo, že nám Rožňavčanky nabehli do šestky a my sme nevykryli nábeh, niekedy z toho dali kôš. Mali sme chaoticky útok. Ale boli aj pekné veci. Návrat do obrany si myslím, že bol ako-tak dobrý. Využili sme niekedy ich slabý návrat do obrany a mali sme z toho my rýchly protiútok aj s košom. Ukázalo sa, kde máme slabé miesta, ktoré by bolo treba zlepšiť.

YOUNG ANGELS 2005 Košice

Young Angels 2005 Košice : ŠBK Spišská Nová Ves 61:18 (28:10)
Body: Škvareková 12, Šoltésová 11, Borošová 8, Krajňáková 8, Tkáčová 7, Szmereková 6, Rusinová 4, Jakabová 3, Plichtová 2
Tréner: Vladimír Karnay, asistent trénera: Zuzana Škvareková

Young Angels 2005 Košice : ŠBK Spišská Nová Ves 83:15 (45:10)
Body: Škvareková 18, Tkáčová 16, Jakabová 10, Hudecová 7, Szmereková 6, Šoltésová 6, Vrábľová 4, Rusinová 4, Plichtová 4, Hiráková 4, Borošová 2, Krajňáková 2

YOUNG ANGELS Yellow 2006 Košice - staršie mini

Young Angels Yellow 2006 Košice - CBK 2006 Košice 29:17 (19:12).
Body: Chovaníková 6, Repková 5, Šedivá 4, Dubecká 4, Frigová 4, Kačírová 2, Krakovská 2, Borošová 2
Tréner: Hanka Jendrichovská, asistent trénera: Róbert Kisty

Vyjadrenie trénerky Hanky Jendrichovskej:
Byl to  náš první soutěžní zápas v sezóně, takže jsme se jen těžko zbavovali nervozity. Vytvořili jsme si velké množství šancí na skórování, ale většinu jsme neproměnili. Děvčata hrála v útoku velmi zbrkle. Toto určitě souvisí i se změnou výšky koše, kde na klasické velké trénujeme zhruba dva měsíce. To ale není zatím podstatné, jsem si jistá, že postupně se to bude zlepšovat. My se zaměřujeme hlavně na obranu, ta je pro nás podstatná. A tam to nebylo špatné.

Young Angels Yellow 2006 Košice - CBK 2006 Košice 42:16 (25:8).
Body: Chovaníková 14, Frigová 6, Dubecká 6, Pelánová 4, Mandelíková 2, Hajduková 2, Repková 2, Kačírová 2, Nemergutová 2, Borošová 2

Věřili jsme, že druhý zápas bude z naší strany vydařenější, což se i potvrdilo. V obraně jsme hráli ještě lépe než v prvním zápase, získali jsme spoustu míčů. Za to bych chtěla děvčata pochválit. I v útoku jsme se tolik neplašili a proměnili mnohem více šancí. Každá si s chutí zahrála, máme radost z prvních dvou výher v soutěži, která bude mnohem náročnější než minulý rok.

YOUNG ANGELS Blue 2006 Košice - staršie mini

Young Angels 2006 Blue Košice - BKM Bardejov 21:24 (15:6)
Tréner: Petra Dvorščáková

Young Angels 2006 Blue Košice - BKM Bardejov 33:22 (14:10)

Vyjadrenie trénerky Petry Dvorščákovej:
V sobotu sme odohrali dlhoočakávané prvé kolo našej súťaže. Aj napriek tomu, že sa dievčatá na zápasy veľmi tešili tak sme úvodné minúty odohrali v kŕči. Stres konečne opadol až po polčase no na súpera sme prvom zápase nestačili. Druhý zápas už bol o niečom inom. Konečne dievčatá pôsobili na ihrisku istejšie, uvoľnene z čoho pramenili získané lopty a ľahké koše z protiútokov. Náskok sme si vybudovali až pred koncom štvrtej štvrtiny, ktorý sme si už dokázali udržať. Sezóna bude dlhá takže ani nevešame hlavy ale ani sa neuspokojujeme s predvedenou hrou. Vieme na čom máme ďalej pracovať a je len na nás ako k tomu budeme pristupovať. Dievčatá chcem samozrejme pochváliť, že bojovali až do konca a neopustili sa.