Veolia
JYSK

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (27. - 29.10.2017)

Autor: youngangels.sk

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

JUNIORKY Young Angels Yellow Košice

BK ZŠ Zvolen - Young Angels "Yellow" Košice 52:71 (29:38)
Body:
Majorošová 17, Bilíková 11, Machalová a Knappová 10
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Zápas so Zvolenom patril na obidvoch stranách k basketbalovo dobrým stretnutiam s vyrovnaným priebehom, pričom v každom úseku hry bolo o čo bojovať. Treba pochváliť hráčky, že si za každej situácii udržali chladnú hlavu a poctivou basketbalovou prácou naklonili víťazstvo na svoju stranu. Dokázali sme na palubovke súpera zaznamenať 71 bodov čo je v takomto stretnutí určite veľmi pozitívne. V obrane sme až na pár hluchých momentov podali kompaktný výkon. Samozrejme máme ambíciu celkovo náš herný prejav posunúť oveľa vyššie a toto stretnutie bolo určite cenným nástrojom. S pokorou a chladnou hlavou ideme pracovať ďalej, aby sme výkonnostne rástli. Podarí sa nám to len ak budeme všetci ťahať za jeden "povraz" a športovo žiť pre spoločný cieľ. Dôležité je, aby sme mali radosť z basketbalu a z každej jednej chvíle, ktorú vďaka nemu môžme spoločne zažiť.

Vyjadrenie hráčky Andrei Gömöriovej:
Do zápasu so Zvolenom sme vstúpili s tým, že tento zápas pre nás nebude ľahký. To sa aj ukázalo počas celého zápasu. Na začiatku zápasu to bolo vyrovnané, no po stave 7:7 sme sa dostali do vedenia a celý zápas sme si držali náskok. Nedovolili sme súperovi dostať sa do vedenia. Počas zápasu sme mali aj slabé chvíľky, kedy sme súperovi dovolili doskakovať v útoku po našom zlom odstavení a tiež sme mali niekedy problém s preberaním hráčok po clonách. Cez zápas sme sa snažili využívať veci, ktoré sme si cvičili počas celého týždňa na tréningoch. Určite ešte máme čo zlepšovať, ale myslím si, že sme na dobrej ceste.

BKŽ Levice - Young Angels "Yellow" Košice 29:100 (17:53)
Body:
Bilíková a Machalová 19, Mikovčáková 17, Urbanová 13, Hartmanová 10

V zápase s Levicami sme zaznamenali viac menej povinné víťazstvo hlavne vzhľadom k šírke jednotlivých lavičiek. Hráčky si tento zápas užili, a určite chcem vyzdvihnúť ich prístup, že hrali našu hru nech sa už skóre menilo akokoľvek rýchlo. Celý zápas sme hladko kontrolovali a s chuťou sme si mohli zahrať aj keď je škoda, že toto stretnutie nemohlo byť vyrovnanejšie. Každopádne berieme každý zápas a súpera Vážne a sme vďačný za každú konfrontáciu nech už je výsledok a priebeh akýkoľvek.

Vyjadrenie hráčky Michaely Pahulyovej:
Druhý zápas s Levicami nás veľmi potešil ako dopadol. Snažili sme sa tento zápas začať hrať od začiatku až do konca. Pristúpili sme k tomuto zápasu s určitými pravidlami a zásadami, ktoré sme si povedali pred  zápasom. Zápas sme sa snažili chytiť už od prvej minúty. Hráčky mali plnú podporu trénerov, aby si v tomto zápase keď mali jasné vedenie skúšali rýchlu hru a veci, ktoré sa učíme na tréningoch. Tento zápas bol dobrý aj preto, lebo každá hráčka ktorá hrala, alebo sa vystriedala prispela na ihrisku útočne aj obrane. Po zápase sme boli spokojný, dodržalo sa čo sme si povedali pred zápasom a sme hlavne radi, že sme cez víkend zvládli úspešne odohrať prvé dva zápasy vonku.

JUNIORKY Young Angels Blue Košice

BK ŠK  Zvolen - Young Angels Košice Blue 56:50  ( 19:28)
Body: Burdová 22 (16 doskokov), Bohušová K. 10, Záhornacká 6, Čatlošová 4, Pahulyová 3, Bohušová B., Beráneková po 2, Sanislóová 1
Tréner: Juraj Probala, asistent trénera: Ivana Jalčová

Hodnotenie hráčky Barbory Bohušovej:
Do zápasu so Zvolenom sme vstúpili veľmi dobre. Darilo sa nám dávať ľahké koše, vedeli sme dostať loptu pod kôš a do polčasu sme si urobili 10 bodový náskok. Po polčase sme stratili koncentráciu, nebránili sme podľa predstáv, robili sme zbytočné chyby v útoku a taktiež sme mali viac zbytočných faulov. Súperovi sa podarilo stiahnúť náskok a my sme sa nevedeli dostať späť do zápasu. V záverečných minútach nám ukázali, v čom máme ešte nedostatky.

BKŽ Levice - Young Angels Košice Blue   47:61 (24:30)
Body: Čatlošová 13, Barabášová 12,Basová 8, Bohušová K. 7, Pahulyová S. 6,Beráneková 5, Záhornacká 4, Burdová, Kolesárová, Sanislóová po 2

Hodnotenie hráčky Daniely Basovej:
Po včerajšom prehratom zápase sme chceli dokázať ,že sa vieme viac koncentrovať pri útoku a pritvrdiť v obrane . Začiatok zápasu bol stav viacmenej vyrovnaný a tak sa to tiahlo až do druhej štvrtiny. Neskôr keď sme začali hrať viac tímovú ako individuálnu hru tak to hneď bolo vidieť, že sa nám hrá lepšie a to sa odzrkadlilo aj na skóre zápasu . Zvýšili sme si náskok o 10 bodov a to bola pre súpera veľká motivácia dobehnúť to. Darilo sa im priblížiť no my sme vtedy museli zabrať ešte viac, až sa nám podarilo súpera zdolať o 14 bodov.

STARŠIE ŽIAČKY Young Angels 2003 Košice

Union Press Košice - Young Angels Košice 2003   25:108 (17:43)
Body: Filická a Kupčová po 16, Siladiová 14, Marciňáková a Icsová po 12, Hermannová 11(9 ziskov), Spišiaková 10, Rebejová 8, Vargová 5, Janíčková 3, Balušeskulová 1
Tréner: Ivana Jalčová, asistent trénera: Tomislav Radoš

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej:
V tomto zápase sme sa trochu pomalšie rozbiehali a prvý polčas bol na rozdiel od toho druhého menej energický z našej strany. Po zmene strán a pri častejšom striedaní, sme dokázali udržať vysoké tempo do konca zápasu a  dosiahli sme prvú tohtosezónnu stobodovú hranicu.

ŽBK Rožňava - Young Angels Košice 2003  39:102 (10:66)
Body: Hermannová 16, Marciňáková a Siladiová 14, Spišiaková a Rebejová 12, Filická 10, Kupčová 9, Icsová 8, Janíčková 3, Balušeskulová  a Gordoňová po 2

V zápase proti Rožňave sme v prvom polčase súpera tlačili agresívnou vysunutou obranou a v podstate dovolili mu dať koše len po našich naivných chybách. Určite nie som spokojná s nasadením a koncentráciou dievčat hlavne v  tretej štvrtine, kde sme si dovolili dlhý výpadok a inkasovali sme 18 bodov. Dievčatá sa musia naučiť udržat si koncentráciu v zápase do konca aj napriek vysokému vedeniu a nepoľaviť, pretože v zápasoch, ktoré nás teraz čakajú v európskej suťaži nás to može stať víťazstvo.

STARŠIE ŽIAČKY Young Angels Yellow 2004 Košice

ŽBK Rožňava : Young Angels 2004 Košice 40 : 60 (13:17, 8:9, 7:22, 12:11)
Body: Erdélyiová 11, Kyseľová 11, Laubertová 9, Rosičová 9, Holomaniová 8, Sabovčíková 3, Majerníková 2, Olejníková 2, Mackulínová 2, Tresová 2, Katonová 1
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

ŠŠK Union Press Košice: Young Angels 2004 Košice 26 : 78 (5:20, 8:10, 7:20, 6:28)
Body: Erdélyiová 12, Kyseľová 11, Rosová 10, Tresová 9, Holomaniová 8, Lauberová 6, Drimáková 6, Majerníková 4, Rosičová 3, Sabovčíková 2, Mackulínová 2, Harvánková 2, Katonová 1

Hodnotenie trénerov:
Zápas s Rožňavou bol v prvom polčase z našej strany trochu menej dôrazný ako by sme chceli, keďže nabádame dievčatá aby hrali tvrdo v obrane a rýchlo do útoku. V druhom polčase dievčatá výrazne zvýšili aktivitu v obrane (celkovo 32 získaných lôpt) aj v útoku (16 útočných doskokov z čoho 9 za 3. štvrtinu). Aj v tomto zápase sa samozrejme objavili chyby, keď sme sa v niektorých úsekoch nechali "uniesť" a získanú loptu sme hneď aj stratili zlou prihrávkou alebo nezmyselných nájazdom medzi tri súperové hráčky, no celkový výkon dievčat môžeme hodnotiť pozitívne.

Pred zápasom s Unionom sme dievčatám prízvukovali, že do toho musia dať nasadenie, aktivitu a dôraz hneď od prvej minúty, čo sa im aj podarilo. Od začiatku hrali energicky, dobre v obrane, kde získali veľa lôpt a naše skóre postupne narastalo. Dievčatá sme za ich výkon pochválili a veríme, že túto energiu si prenesú aj do dalšej časti súťaže.

ŽIAČKY Young Angels 2005 Košice

BK ŠKP BANSKÁ BYSTRICA - YOUNG ANGELS KOŠICE - 13:77 (5:48)
Body: Chovaníková 14, Tkáčová 12, Rusinová 11, Šoltésová 8, Vrábľová 8, Jakabová 5, Szmereková 4, Plichtová 4, Borošová 4, Škvareková 2, Repková 2
Tréner: Tomáš Drankaľuk

Vyjadrenie trénerov:
Napriek náročnej ceste dievčatá nastúpili na zápas plne koncentrované a od prvej minúty nedali súperovi žiadnu šancu. Všetkých šestnásť dievčat si z chuti zahralo a každá prispela k jednoznačnému víťazstvu. Jediné čo ma mrzí je strašne veľa nepremenených čistých pozícií z pod koša, pretože proti silnejším súperom sa nám to môže vypomstiť. Ale určite za nasadenie a kolektívne poňatie hry si dievčatá zaslúžia pochvalu.

BK ŠKP BANSKÁ BYSTRICA - YOUNG ANGELS KOŠICE - 31:79 (10:40)
Body: Szmereková 12, Šoltésová 10, Chovaníková 9, Vrábľová 8, Repková 8, Tkáčová 8, Jakabová 6, Hudecová 4, Rusinová 4, Plichtová 3, Hiráková 2, Ivančáková 2

Na začiatku druhého zápasu nastalo to čo som viac menej predpokladal. Keďže sme prvý zápas vyhrali bez väčších problémov, tak hráčky si mysleli že takto to pôjde samo aj v druhom zápase. Bohužiaľ to tak nebolo a dievčatá majú opäť ďalšiu skúsenosť, že pokiaľ nebudú sústredené od prvej minúty na svoju hru tak budú mať problém sa presadzovať pod oboma košmi. Našťastie po nejakých štyroch minútach sa prebrali zo svojho sna a od tejto chvíle sa začali hrať svoju hru a zápas mal podobný priebeh ako predošlý.

MLADŠIE MINI Young Angels 2007 Blue

Young Angels 2007 Blue – Young Angels 2007 Yellow 48:18 (24:10)
Body: Čatlošová 10, Červeňáková 6, Slivkárová 6, Kulanová 4, Maximová 4, Koperová 4, Neradová E. 3, Jakabová 2, Neradová V. 2, Kaňuchová 2, Vargová 2, Fančovičová 2, Lukčová 1
Tréner: Petra Sukubová, asistent trénera: Petra Dvorščáková

3x3 - Young Angels 2007 Blue – Young Angels 2007 Yellow 20:0

Vyjadrenie trénerky: Petra Sukubová, Petra Dvorščáková
Úvodného kola našej súťaže sme sa už nevedeli dočkať. Pre väčšinu dievčat to bol ich prvý štart v ligovom zápase. Nervozitu a strach sme po polčase otriasli a dievčatá si začali zápas užívať. Bojovali sme o každú loptu, v obrane sme mali pekné momenty a v útoku nám vychádzali dlhé prihrávky, s ktorými sme mali počas turnajov či v prípravných zápasoch problém. S výkonom družstva som spokojná, aj keď nám zápas ukázal v čom nám treba v tréningoch zabrať.

V hre 3:3 sa dievčatá rýchlo chytili, nakoľko to bolo pre nich niečo nové. Hrali jednoduchú kombináciu Hoď a bež, ktorú úspešne aj väčšinou zakončili.  V zápase aj hre 3x3 sa do hry zapojilo všetkých 17 dievčat, ktoré mali rovnaký priestor na ihrisku. Ako pozitívny fakt beriem, že sa do streleckej listiny dostali všetky dievčatá v 5x5 či 3x3.