Predohrávka Young Angels 2004 Yellow Košice - Young Angels 2005 Košice

ŽIAČKY Young Angels Košice

Young Angels 2004 Yellow Košice - Young Angels 2005 Košice  50:34 (11:15; 18:4; 8:4; 13:11)
Young Angels 2004 Yellow Košice
Body:
Kyseľová 13, Rosičová 13, Gumanová 10, Majerníková 7, Drimáková 4, Mackulínová 2, Rosová 1.
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Young Angels 2005 Košice
Body:
Szmereková 12, Šoltésová 9, Borošová 7, Rusinová 2, Vrábľová 2, Tkáčová 2
Tréner: Tomáš Drankaľuk

Young Angels 2004 Yellow Košice - Young Angels 2005 Košice 55:21 (7:8; 12:7; 20:0; 16:6)
Body:
Majerníková 13, Rosičová 10, Gumanová 10, Rosová 8, Kyseľová 8, Drimíková 2, Olejníková 2, Mackulínová 2.

Body:
Šoltésová 6, Szmereková 4, Borošová 4, Jakabová 3, Rusinová 2. Vrábľová 2

Vyjadrenie trénerov Young Angels 2004 Yellow Košice:
V rámci nabitého programu mali dievčatá dva dni voľna na oddych a stretli sme až v deň zápasov. Vedeli sme, že zákonite budeme mať ťažký rozbeh, čo sa aj potvrdilo. Oba zápasy mali takmer rovnaký priebeh - veľa chýb v útočnej aj obrannej fáze, kedy sme stratili veľa lôpt a dostali od súpera jednoduché koše; lepší vstup do druhej a tretej štvrtiny so zlepšenou obranou a niekoľkými rýchlymi protiútokmi. Práve táto zvýšená aktivita v obrane dievčatám priniesla výraznejšie vedenie a dve výhry.

Vyjadrenie trénera Young Angels 2005 Košice:
Myslím, že oba zápasy sme celkom dobre zvládli. Dievčatá bojovali aj keď hrali proti starším a silnejším hráčkam, čo sa naplno prejavili v druhom polčase druhého zápasu, kde sme už nevládali a súper bez väčších ťažkostí získaval lopty a dával jednoduché koše. Okrem agresívnejšieho prejavu musíme zlepšiť aj psychickú odolnosť niektorých hráčok, aby sme sa nebáli hrať aj keď sa nám niečo nepodarí a boli stále sústredené na svoju hru.