Víťazná bodka

Juniorkám Young Angels Košice sa podarilo úspešne zavŕšiť tretí turnaj Európskej dievčenskej basketbalovej ligy, pretože v estónskom mestečku Kuremaa vo východniarskom derby zdolali celok zo Spišskej Novej Vsi. Tento triumf zabezpečil „žlto-modrým“ pozíciu tesne pod stupienkom pre trojicu najlepších tímov, čo je ich doposiaľ najlepšie turnajové umiestnenie v tejto nadnárodnej súťaži.

ŠBK Spišská Nová Ves – YOUNG ANGELS Košice 27:40 (5:17, 11:24, 24:32)
Sp. N. Ves: Karaffová 9, Babiková 6, Ratvajská 4, Babejová a Dovčíková po 3 (Jarošová 2, Hrušovská, Rogulová a Fabiánová 0). Tréner: M. Bartoš
Young Angels: Seňová 11, Kozáková 9 /12 doskokov/, Bilíková 5, Machalová 3, Lukačiková 2 (Urbanová 5, Flešárová 4, Pahulyová 1, Hartmannová, Burdová a Lénartová 0). Tréner: R. Dvorščák
trojky: 3/16 – 3/16, TH: 6/11 – 5/7, fauly: 11 – 15, štvrtiny: 5:17, 6:7, 13:8, 3:8

Gabriela Lenártová (hráčka Young Angels Košice): „Našim cieľom v tomto súboji bolo vyhrať, no vedeli sme, že to bude náročné, pretože sme cítili únavu z predchádzajúcich zápasov. V prvom polčase nám padali strely zvonku, v druhom sme sa zase viac presadzovali spod koša. Súperovi sme umožnili niekoľko voľných zakončení, ktoré dokázal premeniť. Nám sa však podarilo udržať kontrolu nad duelom a zvíťaziť v ňom. Na turnaji sme si tak pripísali tretie víťazstvo a dosiahli aspoň minimálny cieľ, s ktorým sme do Estónska prišli.“

Komentár hlavného trénera Radka Dvorščáka: „Náš posledný zápas sme začali veľmi zodpovedne ako v obrannej, tak aj útočnej fáze. Presadzovali sme sa a v obrane sme boli disciplinovaným družstvom, čo súperovi dalo len málo možnosti na úspešné a ľahké zakončenia. Po zvládnutej prvej štvrtine prišiel útlm a hlavne naša taktická hra šla do stratena. Súperovi sme poľahky dovolili ukrojiť z náskoku a často sme ho zbytočne postavili na čiaru trestných hodov. Zápas sme vyhrali našou bojovnosťou aj keď sa nám už nepodarilo dostať do pohody, v ktorej sme toto stretnutie začali. Každopádne sme na tomto treťom turnaji dokázali uspieť v troch stretnutiach a aj v ďalších sme našim rivalom boli viac než vyrovnaným súperom, čo môžem označiť za určitý progres. Verím, že nastavený trend nám vydrží a naše celoročné snaženie vygraduje na aprílovom finálovom turnaji v Košiciach.“