Veolia
JYSK

Výsledky Young Angels U14 z Ostravy

Autor: Hanka Jendrichovská

Tento víkend jsme se zúčastnili turnaje v Ostravě. V naší kategorii U14 byl velmi dobře obsazen a čekaly nás kvalitní zápasy. I když od začátku přípravy neuběhlo mnoho času a takovýto turnaj by se nám hodil o něco později. Ve skupině nás čekaly tři zápasy, a sice proti USK Praha, Hradci Králové a SBŠ Ostrava. Družstva, proti kterým jsme až na Ostravu ješte nehráli.

Young Angels U14 - USK Praha  49:45 (18:24).

V pátek nás čekal první zápas proti USK Praha. Toto družstvo bylo velmi vysoké, což způsobilo, že jsme začali hrát dost bojácně a od začátku jsme tahali za kratší konec. Postupně jsme se přesvědčili, že není čeho se bát a ukrajovali z náskoku soupeře. Velkou bojovností se nám zápas nakonec podařilo otočit a dotáhnout  do vítězného konce.

Young Angels U14  Sokol Hradec Králové 59:63 (25:26).

V sobotu jsme odehráli dva zápasy. První z nich byl proti družstvu z Hradce Králové, které je aktuálním vítězem své kategorie v Česku. Na rozcvičce působily velmi sebevědomě, technicky dobře vybavené družstvo s mnoha vysokými hráčkami. My jsme se v tomto zápase prezentovali opět ohromnou bojovností a velkou agresivitou, protože rozhodčí často do píšťalky nepískali a připustili velmi tvrdou hru, někdy až za hranicemi pravidel. Výborně jsme se tomu ale přizpůsobili a byli týmu z Hradce zdatným soupeřem. I když nám v průběhu třetí čtvrtiny odskočili, v závěru zápasu jsme dotahovali a kdyby se hrálo trochu déle, snad se nám to i povedlo. Opět velká pochvala za bojovnost a obranu, která nás zdobila během celého turnaje.

Young Angels U14  - SBŠ Ostrava 42:32 (29:20).

Třetím soupeřem bylo domácí družstvo z Ostravy. Tento zápas svojí kvalitou patřil ke slabému průměru z obou stran. Určitě na to měla vliv i nějaká únava z předchozího utkání, kdy jsme se opravdu vydali ze všech sil. Nezačali jsme sice špatně, ale postupně se náš výkon směrem dolů, což vyvrcholilo nepovedenou poslední čtvrtinou, kdy stav v této části byl 4:2 pro domácí. Tady mohu konstatovat, že jsme doslova utrpěli vítězství.

Ve skupině B jsme obsadili druhé místo a v neděli nás čekal závěrečný souboj o třetí místo. Naším soupeřem bylo družstvo z Ružomberku.

Young Angels U14  - MBK Ružomberok  34:41 (24:13).

Stejně jako ve většině zápasů s tímto soupeřem mnoho bodů nepadlo. První dvě čtvrtiny jsme neodehráli vůbec dobře, o čemž svědčí i poločasové skóre. A opět jsme ve druhé půli doháněli manko, které se nám podařilo bohužel pouze snížit a tak jsme obsadili nepopulární čtvté místo.

Umístění a výsledky na turnaji nebyly to nejdůležitější. Odehráli jsme čtyři zápasy proti dobrým soupeřům, které nám ukázaly kde nás tlačí bota a v čem jsme naopak udělali pokrok. Za obranu mohu holky pochválit, v útoku jsme se trochu více potrápili.