EGBL U19 – STAGE BREST – deň tretí

Autor: Daniel Jendrichovský

COR VIKTORIA BREST (BLR) - YAKE U19 KOŠICE 62:64 po 2pp (24:16, 50:50, 58:58)
Rodáková 15 (6 ziskov), Kaliuzhna 13, Beráneková 11 (8 doskokov), Virasztoóvá 10 (5 asistencií), Kristlová 4 (9 doskokov), Oborilová 4, Záhornacká 4, Ištoňová 2, Jendrichovská 1, Bohušová, Plavnická

Posledný zápas na turnaji bol čerešničkou na torte. Domáci Brest podporovaný divákmi podal výborný výkon, eliminoval nás pod košom a rozumnou hrou budoval svoj náskok. My sme sa tri štvrtiny trápili v útoku a bojovali sami so sebou. Do poslednej štvrtiny sme nastúpili s 12-bodovým mankom, zvýšili sme bojovnosť a stiahli náskok súpera na 8 bodov, keď do konca zápasu ostávali ešte 3 minúty. Súper však po oddychovom čase opäť skóroval a tak 2minúty pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 48:37.  Posledné dve minúty sa určite zaradia medzi najkrajšie okamihy v kariére tejto partie, pretože 4s pred koncom otočila stav na 48:50 Aňa Kaliuzhna. Baby siahli na dno síl, získali niekoľko lôpt a famózna Ema Rodáková (zaslúžene v All-Stars Turnaja) premenila všetky tri 3-kové pokusy. To však zďaleka nebolo všetko, súper totiž dlhým pasom prekonal našu obranu a Liabedzich s klaksónom poslala stretnutie do predĺženia. Prvé predĺženie bolo neskutočným bojom o každú loptu, rozhodcovia to nechali na dievčatách a tak sa iskrilo na oboch stranách. 12 sekúnd pred koncom sme prehrávali o dva body, a nepodarilo sa nám premeniť strelu na vyrovnanie, súper doskočil a 8 sekúnd sa nám nepodarilo ho faulovať, no prišla hlúpa strata Brestu, a tak sa hrdinkou okamihu Sofi  Virasztoóvá, ktorá za 4s prešla celé ihrisko, a s klaksónom poslala duel do druhého predĺženia. V ňom naša šestica statočných – Beráneková, Rodáková, Virasztoóvá, Záhornacká na obvode a Jendrichovská s Oborilovou pod košom s vypätím všetkých síl ubránila cennú výhru. Obe Sofie v našom drese si zaslúžia veľkú pochvalu za bojovnosť.