TIPOS

Basketbalový KEmp začal písať svoju históriu

Autor: Radko Dvorščák

Vytvoriť zmysluplné trávenie voľného času v priebehu prázdnin je náročnou úlohou pre každého rodiča. Pripravený program musí deti nadchnúť, udržať ich pozornosť, záujem a v neposlednom rade byť pre dieťa prínosom v každom ohľade. Na túto neľahkú úlohu sa dala skupinka košických trénerov okolo klubu Young Angels Academy.

Myšlienka projektu sa zrodila u Petry Sukubovej, ktorá ho postupne cez všetky prekážky dostala až do reálneho stavu. Môžeme teda bilancovať a označiť projekt za mimoriadne úspešný. Vytvoril sa denný basketbalový tábor, ktorý pomohol rodičom, deťom a aj basketbalu. V priebehu dvoch turnusov (8. - 12. 7. 2019 a 15. - 19. 7. 2019) obsadil projekt s podporou riaditeľky Annymárie Kmiťovej základnú školu na Drábovej ulici v Košiciach.

Deti dostali okrem dávky basketbalových tréningov, ktoré viedli tréneri Petra Sukubová, Petra Dvorščáková, Radko Dvorščák, Veronika Šonková, Nikola Nedoroščíková, Hugo Salgado (Portugalsko), Zuzana Bednáriková, aj bohatý program. Voľné chvíle mali účastníci KEmpu vyplnené nezabudnuteľnými hrami a aktivitami pod dohľadom skúsených vychovávateliek Renáty a Zuzany Zambovej. Za veľmi prospešnú treba označiť spoluprácu so Spolkom medikov mesta Košice. Jej členovia a budúci lekári Adam Nedoroščík a Júlia Mihóková obohatili deti o problematiku prvej pomoci, pričom nechýbali praktické ukážky s možnosťou vyskúšania KPR na figurínach. Samozrejmosťou bol celodenný výlet spojený so športom a bazénom, pričom deti navštívili rekreačné stredisko Drienica. Hodnotné bolo osobné stretnutie účasníkov KEmpu s Barborou Bálintovou (okrem iného aj najlepšia basketbalistka za rok 2018) a Ankou Jurčenkovou (okrem iného aj najskúsenejšia aktívna basketbalistka a 12-násobná majsterka Slovenska). Možnosť stretnúť sa a vyspovedať svoje vzory, či získať podpis a fotografiu sa stane určite nezabudnuteľným zážitkom s čoraz väčšou hodnotou hlavne s odstupom času.

Do tohto prvého ročníka sa nám podarilo naplno zapojiť 62 detí a sedem trénerov. Osobitné ďakujem patrí pomocníčkam zväčša z radov hráčok klubu Young Angels Academy Alexandre Drimákovej, Laure Laubertovej, Kataríne Šedivej, Viktórii Macákovej, Tamare Kollárovej, Lenke Dubeckej, Karolíne Majerníkovej, Eme Výravcovej, Dominike Gomonaiovej, Natálii Majerníkovej, ktoré si mohli v roly asistentiek vyskúšať úlohu trénera.

Veľké poďakovanie pri propagácii akcie patrí firme KPK Reklama a sieti obchodov Titi papiernictvo, ktorá nám venovala prekrásne a prospešné ceny pre deti nielen na leto ale aj do školy.

Autor fotogalérie: Radko Dvorščák
 
Fakturačné údaje

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Sídlo: Werferova 3, 040 11 Košice

IČO: 503 920 69
DIČ: 2120342070

Peňažný ústav: Tatrabanka a.s.
IBAN: SK05 1100 0000 0029 4102 7028
SWIFT: TATRSKBX

Transparentný bankový účet

bankové spojenie:
Slovenská sporiteľňa, a.s.

IBAN: SK 51 0900 0000 0051 3666 9005

Kontaktné osoby

Hana Jendrichovská
štatutárny orgán občianskeho združenia
E-mail: info@youngangels.sk

Tomáš Drankaľuk
manažér mládeže
tel.: +421 908 994 605

Tel./sekretariát: 055 2850020 kl. 242