U15: Jedna výhra a jedna prehra na domácom ihrisku

Autor: Radko Dvorščák

Počas uplynulého víkendu /12. týždeň/ odohrali naše staršie žiačky zápasy na domácej palubovke s rovesníčkami z klubov BK AŠK Slávia Trnava a BKM Junior UKF Nitra.

YOUNG ANGELS U15 Košice – BK AŠK Slávia Trnava 59:44 (32:23)
YOUNG ANGELS U15 Košice: Hudáková Soňa 14, Daduláková a Juhászová po 11, Czakóová 9 /15doskokov/, Pomothyová 6 (Virasztóová 7, Mantičová 1, Černoková, Vasková, Brondošová, Daru, Grelová, Sabová, Kroková, Pavlíčková, Antalová a Krestová po 0),  tréner: Radko Dvorščák
BK AŠK Slávia Trnava: Kaššaiová 17, Lopašovská 10, Mičeková 9, Orlická 7, Filípková 1, (Konyáriková, Novotná, Kotlárová, Kubeková, Gaňová a Brestovanská po 0), tréner: Serhii Moskalenko
TH: 14/24 – 6/25. Trojky: 1/14 – 0/10. Fauly: 19 – 20. Štvrtiny: 11:17, 21:6, 17:13, 10:8
Rozhodovali: Bohucký, Kováč

Štatistika zo zápasu: YOUNG ANGELS U15 Košice - BK AŠK Slávia Trnava, 23.03.2024

Video zo zápasu:
YOUNG ANGELS U15 Košice – BKM Junior UKF Nitra 58:66 (26:39)
YOUNG ANGELS U15 Košice: Daduláková 21, Hudáková Soňa 10, Virasztóová 8, Pomothyová a Czakóová po 5 (Mantičová 5, Daru 3, Sabová 1, Černoková, Vasková, Grelová, Brondošová, Kroková, Antalová a Krestová po 0),  tréner: Radko Dvorščák
BKM JUNIOR UKF Nitra: Šafáriková 31, Korecková 12, Takáčová 9, Stejskálová 7 (Jankovičová 3, Fogelová 2, Bírová Lenka, Bírová Elena, Podobová, Kyselová a Fufaľová po 0), tréner: Vladimír Podoba
Rozhodovali: Životský, Bohucký

Štatistika zo zápasu: YOUNG ANGELS U15 Košice - BKM Junior UKF Nitra, 24.3.2024

„Po dlhšom čase sme sa opäť predstavili na domácej palubovke a odohrali zápasy, ktoré nám pomáhajú naberať potrebné skúsenosti, nastaviť obraz našej aktuálnej hry, ukázať náš progres, či poukázať na nedostatky, na ktoré sa potrebujeme zamerať. Paradoxne, aj keď sme hrali doma, náš vstup do oboch zápasov nezodpovedá tomu, čo by sme chceli. Výsledkom toho sú prvé štvrtiny, v ktorých sme žiaľ bodovo na základe predvedenej hry ťahali za kratší koniec. Som si vedomý, že družstvo potrebuje čas, aby zareagovalo na tempo, spôsob alebo systém hry súpera a obzvlášť, ak sa s ním stretáva prvýkrát v sezóne, no teraz nám to trvalo pridlho a museli sme doháňať bodové straty. V zápase s Trnavou sa nám to s ohľadom na výsledok podarilo. Reagovali sme na zónu 2-3, čo nám zabralo čas, no sme na tom opäť lepšie o novú skúsenosť a poznanie. Hráčky sú vo veku a prvýkrát v súťaži, kedy sú už povolené všetky obranné systémy, či útočné kombinácie a potrebujú ich dokázať prečítať, a ak chcú byť úspešné, aj správne na ne reagovať. Nedeľný zápas s priebežným lídrom súťaže sme prehrali hlavne v prvej štvrtine. Nechali sme hráčky súpera rozbehnúť a žiaľ na základe toho sme museli doťahovať manko. Je skvelé, že sme nezvesili hlavy a hrali o každý bod až do samotného záveru. Hráčky ukázali v tomto charakter a som na ne hrdý. Nedokázali sme si bodovo postrážiť najlepšiu strelkyňu súťaže s priemerom 23,11 bodu na zápas Šafárikovú Michaelu a dovolili jej dať nám až 31 bodov zo 66 inkasovaných. Nič to nemení na tom, že ideme ďalej a máme chuť sa zlepšovať a byť ďalší zápas lepší a odolnejší. V zápase s Nitrou sme prvýkrát v sezóne videli konštantnejšiu obrannú rotáciu s čím som spokojný. Máme na čom pracovať, ale to je pozitívna výzva. Čaká nás turnaj v Ostrave, kam ideme naberať skúsenosti, skúšať si veci a hlavne spraviť kolektív silnejším a plným nových zážitkov,“ vyjadril sa hlavný tréner YOUNG ANGELS U15 Košice Radko Dvorščák.

Najbližšie zápasy nadstavby o 1. - 8. miesto:

Sobota 13.04.2024 doma s MBK Stará Turá, SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca o 17:15 h.

Nedeľa 14.04.2024 doma s BK Klokani Ivanka pri Dunaji. SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca o 10:00 h.